بازداشت 20 دانشجو در پی حمله نیروهای اسرائیلی به بزرگترین دانشگاه فلسطین در نابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در صد و یکمین روز جنگ اسرائیل در نوار غزه، نیروهای اسرائیلی به بزرگترین دانشگاه فلسطین حمله کردند.

مقامات دانشگاه ملی «النجاح» دوشنبه 25 دی، اعلام کردند، نیروهای اسرائیلی در پی حمله به دانشگاه شهر «نابلس» که بزرگترین دانشگاه فلسطین به شمار می‌رود، 20 دانشجوی معترض را بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی»، دکتر رائد الدبعی معاون رئیس دانشگاه در امور جامعه اظهار داشت، صدها سرباز در یک حمله عملیاتی به راهروهای دانشگاه خسارت وارد کرده و 20 دانشجویی که در یک تحصن شرکت کرده بودند را بازداشت کرد.

معاون دانشگاه اشاره کرد، در نتیجه حملات سربازان اسرائیلی، شماری از محافظان امنیتی مجروح شدند.

صحنه تکراری

این جامعه در یک بیانیه‌ای این اتفاق را «صحنه تکراری از حملات اسرائیل به موسسات ملی، آموزشی، بهداشتی و دینی» دانست.

این مسئول دانشگاه همچنین تاکید کرد، این تجاوز خطرناک، «نقض آشکار کنوانسیون‌های بین المللی است که نقض حرمت موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها را جرم انگاری می‌کند.»

این دانشگاه دولت اسرائیل را مسئول سلامت کارمندان و دانشجویایی که از داخل دانشگاه بازداشت کرده‌اند دانست و خواستار آزادی فوری آن‌ها شد.

از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، ساکنان نابلس به علت حملات و دستگیری‌های گسترده و مستمر و ممنوعیت شد آمد در مناطق مختلف کرانه باختری شکایت دارند.

اسرائیل بازرسی «دیر شرف» غرب نابلس در شمال کرانه باختری که «نابلس» را به شهر «جنین» و «طولکرم» وصل می‌کند را مسدود کرده و این باعث فلج کامل شهر شده است.

از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل در غزه در نتیجه حمله غافلگیرانه حماس به پایگاه‌ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه، درگیری‌ها، بازداشت و حمله شهرک‌نشینان به شهروندان فلسطینی افزایش یافته است.

پس از هفت اکتبر، تعداد بازداشتی‌ها به 5875 فلسطینی افزایش یافته است. این تعداد شامل کسانی که در منزل، ایست و بازرسی‌های نظامی، کسانی که مجبورا خودشان را تحت فشار تحویل داده و گروگان‌ها نیز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید