آمریکا یک موشک حوثی‌ها را بر فراز دریای سرخ منهدم کرد

ساموئل واربورگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا، یک‌شنبه 24 دی، پس از حملات به ده‌ها پایگاه شبه‌نظامیان حوثی گفت: «امیدوارم پیام ما به حوثی‌ها رسیده باشد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، بامداد دوشنبه 25 دی اعلام کرد، جنگنده‌های آمریکا، موشک شبه‌نظامیان حوثی به سمت یک کشتی آمریکایی در نزدیکی ساحل «الحدیده» در دریای سرخ را سرنگون کردند.

فرماندهی توضیح داد، یک موشک کروز ضد کشتی از مناطق تحت کنترل حوثی‌های مورد حمایت ایران، شامگاه یک‌شنبه 24 دی حدود ساعت 4:45 دقیقه محلی به سمت کشتی ناوبر آمریکایی «یو اس اس لابون» در جنوب دریای سرخ شلیک شد.

بر اساس این بیانیه، هیچ‌گونه خسارتی گزارش نشده است.

«پیامی به حوثی‌ها»

ساموئل واربورگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا، یک‌شنبه 24 دی، پس از حملات به ده‌ها پایگاه شبه‌نظامیان حوثی گفت: «امیدوارم پیام ما به حوثی‌ها رسیده باشد».

واربورگ با اشاره به این حملات، که پیامی برای توقف حمله به کشتی‌ها است افزود: «حملات ما در یمن آخرین نخواهد بود و از حملات بیشتر دریغ نخواهیم کرد.»

اظهارت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی بیان می‌شود که آمریکا و بریتانیا در دو روز گذشته بیش از 60 موضع حوثی‌ها از جمله انبارهای نظامی حوثی‌ها، پایگاه‌های رادار و مراکز ساخت و ذخیره پهپاد و موشک این شبه‌نظامیان در شش استان یمن هدف قرار دادند.

شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران، گفته که به این حملات پاسخ خواهد داد ولی تا کنون هیچ واکنشی نشان نداده است.

27 حمله

از 19 نوامبر ماه گذشته (2023) پس از یک ماه از هفت اکتبر جنگ اسرائیل در غزه، شبه‌نظامیان حوثی بیش از 27 حمله علیه کشتی‌ها به بهانه مقصد اسرائیل در دریای سرخ داشته‌اند.

حوثی‌ها گفته‌اند که متعهد شده‌اند حملات را تا پایان جنگ اسرائیل علیه غزه ادامه دهند و هشدار دادند که به کشتی‌های جنگی آمریکایی نیز حمله خواهند کرد.

حملات حوثی‌ها به دریای سرخ باعث شد تا آمریکا در 18 دسامبر برای مقابله با این حملات که امنیت ناوبری دریایی بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند، یک ائتلاف نظامی چندملیتی دریایی تحت عنوان «نگهبان سعادت» ایجاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید