رئیس ستاد ارتش اسرائیل: حزب‌الله احتمالا کل خاک لبنان را به منطقه جنگی تبدیل کند

هرزی هالیوی: حزب‌الله تصمیم گرفت به عنوان «سپر حماس» عمل کند و اسرائیل هزینه فزاینده‌ای بر این گروه تحمیل خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت که حز‌ب الله ممکن است تمام لبنان را به یک منطقه جنگی تبدیل کند و این بهای سنگینی خواهد داشت.

بر اساس آنچه روزنامه اسرائیلی «معاریو» گزارش داد، هرزی هالیوی شامگاه شنبه 23 دی، طی سخنرانی خود گفت: «ما با آزادی عمل در حریم هوایی لبنان به هر تهدیدی حمله کرده و بهای سنگینی بر حزب‌الله تحمیل می‌کنیم.»

هالیوی با بیان این‌که این روزها وضعیت امنیتی در شمال در حال شکل‌گرفتن است»، افزود: «ما شبه‌نظامیان الرضوان را از مرزها دور می‌کنیم و به توانایی‌هایی که حزب‌الله طی سال‌ها ایجاد کرده آسیب می‌زنیم.»

رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ادامه داد: «منطقه جنوب لبنان یک منطقه جنگی است و تا زمانی که حزب‌الله در آنجا عملیات انجام دهد، این منطقه جنگی باقی خواهد ماند.»

هرزی هالیوی، توضیح داد که حزب‌الله به عنوان «سپر حماس» عمل کرده و به همین خاطر ما هزینه‌های فزاینده‌ای را بر این گروه تحمیل می‌کنیم.

او افزود: «به کسانی که انتظار دارند درگیری‌ها در جبهه شمالی با توقف جنگ در نوار غزه پایان یابد می‌گویم که ما بهای فزاینده‌ای را بر آن‌ها تحمیل خواهیم کرد، اوضاع این‌گونه بوده و بر همین منوال پیش خواهد رفت.»

هالیوی تصریح کرد که ارتش اسرائیل آماده و متعهد است تا وضعیت امنیتی را به گونه‌ای تغییر دهند که به ساکنان اجازه دهد تا در امنیت کامل به خانه‌های خود در شمال و جنوب اسرائیل بازگردند.

او در اظهارات خود خاطرنشان کرد که اسرائیل همزمان در چندین جبهه با شدت‌های متفاوت جنگ می‌کند و در همه جا فعال است.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که هیچ مصونیتی برای کسانی که به دنبال کشتن اسرائیلی‌ها، چه در غزه، و چه در کرانه باختری و یا دیگر جبهه‌ها در سراسر جهان هستند، وجود نخواهد داشت.

مناطق مرزی در جنوب لبنان از زمانی که حماس عملیات طوفان الاقصی را در 7 اکتبر آغاز کرد و اسرائیل به نوار غزه اعلام جنگ کرد، شاهد تشدید تنش‌های امنیتی و تبادل آتش محدود میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید