سرکوب معترضان زن زندانی توسط حوثی‌ها در یمن

زنان یمنی بازداشتی معترض در زندان «رضوان سنان» خواستار برکناری مدیر زندان و حد گذاشتن برای درد و رنج روزانه خود شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مسلح حوثی و لشکر زنان موسوم به «الزینبیات» (زینبی‌ها)ی وابسته به این گروه طی اقدام خود به سرکوب اعتراضات در زندان مرکزی استان إب در وسط یمن، زنان یمنی بازداشت شده معترض را در این زندان مورد تعدی و ضرب و جرح قرار دادند.

به گفته منابع امنیتی در زندان مرکزی إب اعتراضات در بند زنان و در واکنش و ابراز خشم نسبت به بدرفتاری‌هایی که از سوی مدیریت زندان تحت کنترل حوثی‌ها با آنها صورت گرفته است، آغاز شد.

زنان یمنی بازداشتی معترض در زندان «رضوان سنان» خواستار برکناری مدیر این زندان و حد گذاشتن برای درد و رنج روزانه خود و پایان دادن به نقض‌هایی شدند که مدیریت مرکز اصلاح به‌طور روزمره در حق آنها مرتکب می‌شود.

به گفته این منابع یک نیروی نظامی و لشکر زنان موسوم به «الزینبیات» (زینبی‌ها) اقدام به سرکوب اعتراضات زنان در این زندان کرده و محدودیت‌های ظالمانه‌ای و از جمله آن
انتقال برخی‌ به سلول‌های انفرادی را علیه آنها اعمال کردند.

همچنین تعدادی از زنان زندانی معترض به زندان‌های حوثی‌ها در صنعا تبعید شدند که این اقدام به این معنی است که زندانیان زن معترض تبعید شده در زندان‌های حوثی‌ها در صنعا مورد مجازات‌های شدید و مضاعف قرار می‌گیرند.

برخی زندانیان زن معترض نیز از دسترسی به امکانات و مشمول شدن در هر گونه اقداماتی در آینده محروم شده‌اند.

در گزارش این منابع آمده است که تعدادی از زنان زندانی یمنی چند روز پیش از آن از سوی اعضای حوثی فعال در حراست زندان و دیگر کارکنان اداری و زندان‌بانان مورد تعدی و ضرب و جرح قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید