حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به خان‌یونس و اردوگاه نصیرات؛ 20 کشته در غزه

وزارت بهداشت غزه جمعه، اعلام کرد که شمار کشته‌های بمباران‌های نوار غزه به 23708 نفر افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌گزارش تلویزیون فلسطین، در 99 مین روز حملات اسرائیل به نوار غزه، خانه‌ای در محله الدرج در شهر غزه، سحرگاه شنبه 23 دی هدف بمباران قرار گرفت و جسد 20 نفر از زیر آوار بیرون آورده شد.
بر اساس این گزارش، اسرائیل همچنین محله المنار در خان‌یونس و خانه‌های مسکونی اردوگاه نصیرات در جنوب و مرکز نوار غزه را هدف بمباران هوایی و آتش توپخانه قرار داد و دو اردوگاه البریج و المعازی در مرکز نوار نیز هدف آتش بالگردهای اسرائیلی قرار گرفتند.
بمباران‌های شبانه غزه توسط اسرائیل در حالی بود که آژیرهای خطر در شهرک نتیف هعساره در نزدیکی غزه فعال شدند.

بیش از 23 هزار کشته

از سویی وزارت بهداشت غزه جمعه، اعلام کرد که شمار کشته‌های بمباران‌های نوار غزه به 23708 نفر افزایش یافته است و بیش از 60 هزار نفر از هفتم اکتبر گذشته تاکنون، زخمی شده‌اند
جمعیت هلال احمر فلسطین با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: «قطع‌شدن ارتباطات، چالش‌های پیش روی کارکنان هلال احمر برای ارائه خدمات اضطراری و رسیدن هرچه سریع‌تر به زخمی‌ها را افزایش می‌دهد».

زندگی ناممکن

در همین زمینه، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده امداد اضطراری نیز جمعه اعلام کرد که زندگی در نوار غزه «تقریبا ناممکن» شده و هیچ مکان امنی وجود ندارد.
به‌گفته گریفیث، بانزدیک‌شدن به یکصدمین روز جنگ غزه، «روشن‌شده حوادث جاری در اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی فلسطین، جنگی است که بدون توجه به تأثیر آن بر غیرنظامیان، در جریان است».
او افزود: « مایلم تاکید کنم که بر اساس قوانین بین‌المللی، باید به هر یک آوارگان غزه اجازه داده شود، به خانه‌های خود بازگردند».
از سویی شرکت ارتباطات فلسطین«پالتل» تامین‌کننده خدمات اینترنت و تلفن روز گذشته اعلام کرد که خدمات ارتباطی در نوار غزه کاملا قطع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید