آمریکا خواستار اخراج دو وزیر افراطی از دولت اسرائیل شد

ٰآکسیوس: تعدادی از قانونگذاران دموکرات خواستار اخراج بن گویر و اسموتریچ دو وزیر افراطی از دولت اسرائیل به دلیل اظهاراتشان درباره کوچاندن اجباری فلسطینیان شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وبسایت آمریکایی «آکسیوس» گزارش داد که برخی از قانونگذاران دموکرات در دیدار با سفیر اسرائیل در واشنگتن خواستار اخراج ایتمار بن گویر و بزالل اسموتریچ، دو وزیر افراطی از دولت اسرائیل به دلیل اظهاراتشان درباره کوچاندن اجباری فلسطینیان شدند.

بنا به این گزارش، قانونگذاران آمریکایی تأکید کردند که این اظهارات تنش بیشتری را با متحدان اسرائیل در دولت بایدن ایجاد کرده، به‌ویژه آنکه نتانیاهو واکنشی این اظهارات نداشته و به دلایل سیاسی داخلی سکوت کرد.

این در حالی است که مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده کمک‌های امداد اضطراری، گفت که از اظهارات وزیران اسرائیلی در مورد طرح هایی برای تشویق «انتقال دسته جمعی» غیرنظامیان فلسطینی از غزه کشورهای ثالث به «عمیقا نگران» است.

گریفیتش در بیانیه‌ای خطاب به شورای امنیت سازمان ملل گفت که اگر اقدامی انجام نشود، این مساله مانند زخمی بر پیشانی بشریت تبدیل می‌شود که نمی‌توان آن را پاک کرد.
معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در این بیانیه خواستار پایان هر چه سریعتر جنگ شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید