کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نفر در بمباران مرکز و جنوب نوار غزه

منطقه اطراف بیمارستان الاقصی هدف بمباران قرارگرفته و تمامی آمبولانس‌های این بیمارستان منهدم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌ گزارش شبکه تلویزیونی «الاقصی»، با تداوم بمباران مرکز و جنوب نوار غزه از سوی اسرائیل در جمعه 22 دی، خانه‌ای در دیرالبلح در مرکز نوار غزه هدف قرار گرفت و 5 نفر کشته شدند.

منابع فلسطینی ساعاتی پیش از کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نفر طی ساعات گذشته در نتیجه بمباران مناطق مسکونی در مرکز و جنوب نوار غزه خبر دادند.

به‌ گفته تیم‌های پزشکی شاغل در بیمارستان الاقصی، منطقه اطراف بیمارستان الاقصی هدف بمباران قرارگرفته و تمامی آمبولانس‌های این بیمارستان منهدم شدند.

یکی از پزشکان شاغل در این بیمارستان با خاطرنشان کردن کمبود عمده تجهیزات و ادوات پزشکی افزود که تمامی تیم‌های پزشکی قادر به ارائه خدمات نیستند که این وضعیت، جان ده‌ها زخمی را تهدید می‌کند.

دفتر اطلاع رسانی وابسته به حماس از کشته‌شدن 62 نفر در نتیجه بمباران شبانه نوار غزه خبر داد.

بر اساس آنچه شاهدان پنج‌شنبه گزارش دادند، نیروی هوایی اسرائیل، بمباران خان یونس، کلان‌شهر جنوب نوار غزه را تشدید کرده که هفته‌هاست به کانون اصلی درگیری و جنگ تبدیل شده است.

از سویی ارتش اسرائیل از کشف شبکه‌ای از تونل‌ها در این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد که گروگان‌های اسرائیلی از برخی بخش‌های این تونل‌ها عبور کرده‌اند.

کمبود کمک‌ها

این در حالی است در آن سوی مرز، جمعیت 2.4 میلیون نفری غزه با بحران انسانی فزاینده‌ای؛ به‌ویژه با توجه به سرمای زمستان مواجه هستند به طوری که سازمان‌های بین‌المللی نسبت به بروز فاجعه بهداشتی در نوار غزه با توجه به کندی رسیدن کمک‌ها هشدار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید