کشته‌شدن 5 شبه‌نظامی حوثی بر اثر حملات آمریکا و بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از هدف قرار دادن مواضع حوثی‌ها در یمن توسط آمریکا و بریتانیا، سخنگوی نظامی حوثی‌ها، جمعه 22 دی گفت که این حملات منجر به کشته‌شدن 5 شبه‌نظامی حوثی و زخمی شدن 6 نفر دیگر شد.

سخنگوی حوثی‌ها همچنان تاکید کرد که آمریکا و بریتانیا مواضع این گروه را مورد 73 حمله قرار دادند.

این فرد با اشاره به اینکه حملات آمریکا و بریتانیا بی‌پاسخ نخواهد ماند و این گروه در هدف قرار دادن منابع تهدید در خشکی و دریا تردید نخواهد کرد، گفت: «به جلوگیری از عبور کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های عازم اسرائیل از منطقه دریای سرخ ادامه می‌دهیم.»

پیش از این، محمد عبدالسلام، سخنگوی حوثی‌ها، روز جمعه تأکید کرده بود که این گروه از تصمیم خود برای حمله به کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به مقصد بنادر اسرائیل می‌روند عدول نمی‌کند.

عبدالسلام تاکید کرد که «تجاوز» آمریکایی-بریتانیایی کاملاً غیرقابل توجیه است و هیچ خطری برای حمل و نقل بین المللی کشتی در دو دریای سرخ و عرب وجود ندارد.

این سخنگوی حوثی گفت که یمن با تمام توان در کنار غزه خواهد ماند.

علی القحوم، یکی از فرماندهان حوثی‌ نیز امروز تاکید کرد که گروهش از هدف قرار دادن اسرائیل و کشتی‌هایش در دریای سرخ دست برنمی‌دارد. مگر اینکه اسرائیلی‌ها «تجاوز» خود به نوار غزه را متوقف کنند و محاصره این باریکه رفع شود.

القحوم گفت که همه عملیات حوثی‌ها بدون توجه به هر اتفاقی ادامه خواهد داشت و آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها باید این را درک کنند.

القحوم پیشتر اعلام کرده بود که صنعا و سایر استان‌های تحت کنترل حوثی مورد حملات هوایی آمریکا و بریتانیا قرار گرفته‌اند. این فرمانده حوثی گفته بود که نیروهای حوثی نیز «مواضع و پایگاه‌های نظامی آمریکا و بریتانیا» را هدف قرار دادند و «جنگ در دریای سرخ در جریان است».

چندین کشتی در دریای سرخ پیشتر توسط گروه حوثی یمن مورد حمله قرار گرفته بود، حملاتی که به گفته این گروه در پاسخ به جنگ اسرائیل در نوار غزه که از هفتم اکتبر گذشته آغاز شد، صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید