کشته شدن دو امدادگر حزب‌الله توسط اسرائیل همزمان با سفر فرستاده آمریکا به لبنان

از آغاز تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله دست‌کم 190 لبنانی از جمله بیش از 140 عضو از این حزب کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آموس هوخشتاین، فرستاده ویژه کاخ سفید و مشاور رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیت انرژی جهان، پنج‌شنبه 21 دی طی دیدارهای جداگانه‌ای با نجیب میقاتی، سرپرست دولت موقت لبنان و همچنین سایر مقامات این کشور در بیروت بر ضرورت تنش‌زدایی در جنوب لبنان به‌رغم عدم دستیابی به توافقی برای راه‌حل نهایی در شرایط کنونی، تاکید کرد.

هوخشتاین همچنین خواهان دست‌یابی به راه‌حل میانی موقت به‌منظور جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع شد.

از سویی نجیب میقاتی با تاکید این که اولویت اکنون باید به توقف جنگ در غزه و توقف اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل علیه لبنان و نقض‌های مکرر حاکمیت لبنان از سوی اسرائیل متمرکز شود، گفت:« خواهان صلح و ثبات از طریق پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی هستیم».

کشته شدن دو امدادگر حزب‌الله

همزمان با حضور هوخشتاین، فرستاده ویژه آمریکا به بیروت برای دیدار با مقامات لبنانی در بیروت و ریزانی برای کاستن از تنش‌های مرزی با اسرائیل، پنج‌شنبه 21 دی حزب‌الله لبنان اعلام کرد که دو امدادگر از سازمان بهداشت اسلامی متعلق به این گروه شبه‌نظامی در جریان حمله موشکی اسرائیل به جنوب لبنان کشته شدند.

حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسرائیل یک مرکز پدافند غیرعامل وابسته به سازمان بهداشت اسلامی این گروه در شهر حنین را هدف قرار داده که به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر از حاضران در این مرکز منجر شده است.

شایان ذکر است که از آغاز تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله دست‌کم 190 لبنانی از جمله بیش از 140 عضو از این حزب کشته شده‌اند.

این در حالی است که از زمان آغاز جنگ در غزه نگرانی‌های بین‌المللی و منطقه‌ای از گسترش و تشدید تنش‌ها در مرزهای جنوبی لبنان با اسرائیل افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید