نیروی دریایی بریتانیا از حمله موشکی به یک کشتی در نزدیکی بندر عدن خبر داد

بریتانیا: به‌طور منفرد اتخاذ اقدامات هر چه بیشتری بر ضد حوثی‌ها را بررسی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا شامگاه جمعه 22 دی از دریافت گزارشی مبنی بر شلیک شدن موشک به سوی یک کشتی در حال دریانوردی در فاصله 90 مایل دریایی از جنوب شرقی شهر عدن در یمن خبر داد.

در بیانیه این مرکز وابسته به نیروی دریایی بریتانیا بر شبکه «ایکس» آمده است که یک موشک در فاصله تقریبا 400 الی 500 متری از یک کشتی در فاصله 90 مایل دریایی از شهر عدن خبر سقوط کرده است.

بنا به این گزارش در نتیجه این حمله موشکی هیچ‌گونه خسارت یا آسیبی به طرفی وارد نشده است.

این مرکز اعلام کرد که کشتی مورد اشاره به مسیر خود به سوی مقصد ادامه داده است و تحقیقات درباره جزئیات این حادثه همچنان ادامه دارد.

این مرکز همچنین به کشتی‌های در حال تردد در آن منطقه توصیه کرد که جانب احتیاط را رعایت کرده و هر گونه فعالیت‌های مشکوک را گزارش دهند.

از سویی شرکت امنیت دریایی بریتانیا «آمبری» شامگاه جمعه 22 دی خبر داد که یک نفتکش حامل پرچم پاناما در نزدیکی عدن در دریای سرخ به‌ظن ارتباط با بریتانیا هدف گرفته شده است.

بنا به اعلام این شرکت، نفتکش مورد اشاره که حامل پرچم پاناما است «به‌طور اشتباه و بنا بر داده‌هایی قدیمی و به‌ظن مرتبط بودن آن با بریتانیا هدف حمله موشکی قرار گرفته است».

شایان ذکر است که جیمز هیپی، وزیر مشاور در امور نیروهای مسلح دولت بریتانیا پیش از این حادثه و در پی اقدام نظامی مشترک کشورش به همراه ایالات متحده آمریکا علیه پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن، تاکید کرد که بریتانیا به‌طور منفرد اتخاذ اقدامات هر چه بیشتری بر ضد حوثی‌ها را بررسی می‌کند.

وزیر مشاور در امور نیروهای مسلح دولت بریتانیا به رادیو «تایمز» ضمن اشاره به آمادگی‌های نظامی بریتانیا برای پاسخ به هرگونه تنشی در منطقه دریای سرخ، گفت که حملات نیروهای بریتانیایی برضد حوثی‌ها «دفاع از خود» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید