دولت یمن حوثی‌ها را در ارتباط با کشاندن این کشور به صحنه درگیری‌های نظامی مسئول دانست

دولت یمن حوثی‌ها را در ارتباط با کشاندن این کشور به صحنه درگیری‌های نظامی مسئول دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به باور دولت یمن بهترین راه تقویت امنیت و ایمنی دریای سرخ جز با احیای نهادهای دولت قانونی در یمن امکان‌پذیر نخواهد بود

در پی حملات نظامی مشترک آمریکا و بریتانیا بر ضد پایگاه‌های حوثی‌ها در چندین استان یمن، دولت قانونی این کشور، شبه‌نظامیان حوثی را به کشاندن یمن به یک رویارویی نظامی «با اهداف تبلیغاتی» مسئول دانست.

دولت یمن جمعه 22 دی، در بیانیه‌ای مطبوعاتی، اعلام کرد که تشدید تنش‌های نظامی جاری در این کشور که جدیدترین مورد آن‌ عملیات نظامی‌ مشترک در پاسخ به حملات شبه‌نظامیان تروریست حوثی بوده است که امنیت و ایمنی کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب را تهدید می‌کنند را با نگرانی شدید دنبال می‌کند.

دولت قانونی یمن با تاکید این که تنها خود دارای «حق حاکمیتی برای ارتقای امنیت و ایمنی دریای سرخ و متعاقب آن ثبات منطقه و جهان است»، و خاطرنشان کرد که «راهکار ایده‌آل در این رابطه جز با احیای نهادهای دولت قانونی یمن محقق نخواهد شد».

در این بیانیه همچنین گفته شده که دولت یمن، شبه‌نظامیان حوثی را در ارتباط با کشاندن کشور به عرصه رویارویی نظامی که با انگیزه‌های تبلیغاتی و ادعاهای گمراه‌کننده صورت می‌گیرد، مسئول می‌داند».

دولت یمن با تاکید این که هیچ ارتباط واقعی میان اقدامات حوثی‌ها با حمایت از برادران در فلسطین اشغالی وجود ندارد، یادآور شد که چنین مسأله‌ای برخی از رویکردهای جامعه بین‌المللی در قبال وضعیت یمن که به بقا و تقویت تسلط این شبه‌نظامیان کمک کرده است را آشکار می‌سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید