تاکید سعودی بر لزوم خویشتن‌داری و پرهیز از تشدید تنش در دریای سرخ و یمن

وزارت خارجه سعودی: با نگرانی زیاد حملات هوایی علیه مواضعی در یمن را دنبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که عملیات نظامی در منطقه دریای سرخ و حملات هوایی به شماری از مواضع در یمن را با «نگرانی زیاد»، دنبال می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی که جمعه 22 دی توسط خبرگزاری سعودی«واس» منتشر شد، آمده است: «پادشاهی عربی سعودی با نگرانی زیاد، عملیات نظامی جاری در منطقه دریای سرخ و حملات هوایی علیه شماری از مواضع در جمهوری یمن را دنبال می‌کند».

در این بیانیه آمده است که ریاض «با تاکید بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات منطقه دریای سرخ که آزادی دریانوردی در آن، یک خواسته بین‌المللی و متضمن منافع تمامی جهان است، با توجه به رویدادهای جاری در سطح منطقه، خواستار خویشتن‌داری و اجتناب از تشدید تنش است».

حمله به 12 هدف مرتبط با حوثی‌ها

از سویی یک مقام آمریکایی در اظهارات اختصاصی به «العربیه» گفت که این حملات بیش از 12 هدف مرتبط با حوثی‌ها را هدف قرار داد و 5 استان یمن تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی نیز بمباران شدند.

چهار مقام آمریکایی پنجشنبه به «رویترز» گفتند که ایالات متحده و بریتانیا حملات خود را علیه اهداف مرتبط با حوثی‌ها در یمن آغاز کردند.

این اولین بار است که حملاتی علیه این گروه هم‌پیمان با ایران از زمان آغاز حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ در اواخر سال گذشته، انجام می‌شود.

به‌گزارش خبرنگار «العربیه»، نیروهای آمریکایی و بریتانیایی شهرهای صنعا، حدیده، تعز، ذمار و صعده را هدف حملات هوایی قرار دادند و شهر حدیده سحرگاه امروز باردیگر بمباران شد.

او افزود: «5 حمله هوایی تیپ 22 مکانیزه در شهر تعز و 3 حمله هوایی فرودگاه تعز را هدف قرار دادند و فرودگاه حدیده و منطقه کیلو نیز هدف 16 حمله هوایی قرار گرفتند».

یک منبع در دولت یمن هم تاکید کرد که 4 حمله هوایی به صنعا پایتخت یمن انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید