وزرای خارجه سعودی و ایران درباره اوضاع غزه تلفنی گفت‌وگو کردند

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی امروز تماسی تلفنی از حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود دریافت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه 21 دی و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران درباره اوضاع غزه و پیرامون، تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، بن فرحان و امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی تحولات اوضاع منطقه، روابط دوجانبه دو کشور و راه‌های توسعه آن در زمینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دادند.

بنا بر این گزارش وزرای خارجه سعودی و ایران درباره تحولات در نوار غزه و محیط پیرامون آن و همچنین تلاش‌های صورت گرفته برای پایان دادن به بحران در غزه، گفت‌وگو کردند.

تلاش‌ها برای پایان دادن به بحران در غزه در حالی ادامه دارد که عملیات نظامی اسرائیل در این باریکه وارد سومین ماه خود شده است و با ادامه آن روزانه تعداد بیشتری از غیرنظامیان به‌ویژه زنان و کودکان کشته و زخمی می‌شوند.

جنگ در نوار غزه همچنین به متشنج شدن سایر نقاط حساس منطقه، مانند مرز لبنان و اسرائیل که روزانه شاهد تبادل آتش بین حزب‌الله لبنان و اسرائیل بوده منجر شده است. همچنین منطقه تنگه باب‌المندب و دریای سرخ که شبه‌نظامیان حوثی از مناطق تحت کنترل خود در یمن آن را آماج حملات مکرر خود علیه کشتیرانی تجاری بین‌المللی قرار می‌دهند، نیز شاهد تشدید تنش‌های فزاینده‌ای است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size