دومین حمله پهپادی ظرف 24 ساعت گذشته به فرودگاه اربیل خنثی شد

گروه موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد که پایگاه «الشدادی» محل استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه را با موشک هدف گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرویس مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق شامگاه پنج‌شنبه 21 دی ماه از سرنگونی یک پهپاد انفجاری خبر داد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش و نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی فرودگاه اربیل را هدف قرار داده بود.

به گفته سرویس مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق این دومین حمله پهپادی ظرف 24 ساعت گذشته بود که خنثی می‌شود.

در بیانیه سرویس مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان آمده است: «یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان «غیرقانونی» به سوی پایگاه نظامی ائتلاف بین‌المللی در فرودگاه بین‌المللی اربیل شلیک شده بود، در ساعت 18:50 شامگاه پنج‌شنبه رهگیری و سرنگون شد».

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

سرویس مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق شامگاه چهارشنبه نیز از حمله مشابهی خبر داده بود.

مسئولیت بیشتر چنین حملاتی را گروهی موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» که شامل جناح‌های مسلح مرتبط با نیروهای«الحشد الشعبی» است، بر عهده می‌گیرد.

حمله موشکی به پایگاه الشدادی در سوریه

این گروه متشکل از شبه‌نظامیان عراقی مورد حمایت ایران شامگاه پنج‌شنبه 21 دی نیز اعلام کرد که پایگاه «الشدادی» محل استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه را با موشک هدف گرفته است.

در حمله روز گذشته این گروه نیز یک پایگاه نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در میدان گازی «کونیکو» در سوریه هدف گرفته شد.

همزمان با نگرانی‌ها فزاینده غرب از گسترش دامنه جنگ در منطقه متاثر از بحران غزه، گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران با رویکرد «یکپارچه کردن میادین» تهدیدها و حملات خود را در در منطقه تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید