حمله مسلحان نقابدار به یک کشتی در نزدیکی عمان

سازمان عملیات تجاری نیروی دریایی بریتانیا: چندین فرد ناشناس پس از حمله به یک کشتی در نزدیکی عمان، روی عرشه آن رفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجاری نیروی دریایی بریتانیا اعلام کرد، پنج‌شنبه 21 دی، گزارشی از یک حادثه دریایی در 50 مایلی شرقی صُحار عمان دریافت کرده است.

این سازمان از سوار شدن چندین فرد ناشناس بر عرشه یک کشتی در نزدیکی عمان خبر داد و اعلام کرد، تا کنون موفق به برقراری تماس با کشتی نشده است.

این حادثه، ساعاتی پس از قطعنامه‌ای که شورای امنیت سازمان ملل خواستار توقف «فوری» حملات شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌ها در دریای سرخ شد، اتفاق افتاد.

سازمان عملیات تجاری نیروی دریایی بریتانیا، در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «ساعت سه بامداد، یک مامور امنیتی کشتی از شنیدن صدای ناشناسی از طریق تلفن همراه بر روی عرشه کشتی خبر داد و اعلام کرد، که امکان برقراری ارتباط با کشتی وجود ندارد و مسئولان در حال بررسی این موضوع هستند.»

کشتی‌های متعددی در دریای سرخ مورد هدف حملات شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفته‌اند که این گروه، حملات خود به کشتی‌ها را در پاسخ به حملات اسرائیل بر نوار غزه می‌داند.

این قطعنامه که توسط ایالات متحده و ژاپن تهیه شده، با اکثریت 11 عضو و 4 رای ممتنع در شورای امنیت تصویب شد، از حوثی‌ها می‌خواهد «فورا به حملاتی که مانع تجارت بین‌المللی، آزادی‌های دریانوردی و صلح و امنیت در منطقه می‌شود، پایان دهند.»

شورای امنیت، پیش از رای‌گیری، سه اصلاحیه پیشنهادی روسیه در پیش‌نویس قطعنامه را رد کرد، روسیه پس از رد سه اصلاحیه، از رای گیری ممتنع کرد تا شورا بتواند پیش‌نویس قطعنامه محکومیت را تصویب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید