جزئیات حمله جدید حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ

فرماندهی مرکزی آمریکا حمله جدید شبهن‌ظامیان حوثی که با پهپاد، موشک کروز و موشک بالستیک ضد موشک کشتی‌های تجاری را هدف قرار داده بود، «پیچیده» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، چهارشنبه 20 دی فاش کرد که چگونه جنگنده‌های این کشور با کمک نیروهای ائتلاف موسوم «نگهبان سعادت» توانست مقابل حمله روز گذشته حوثی‌ها، 18 پهپاد، دو موشک کروز ضد کشتی و یک موشک بالستیک ضد کشتی را منهدم کند.

حمله پیچیده روز گذشته حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ بیست و هفتمین حمله از سلسله حملات این گروه شبه‌نظامی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ است.

فرماندهی مرکزی آمریکا حمله جدید حوثی‌ها که چندین کشتی تجاری را در جنوب دریای سرخ با پهپاد، موشک‌های کروز و یک موشک بالستیک ضد کشتی، هدف قرار داده بود را «پیچیده» توصیف کرد.

با این حال فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرد که هیچ خسارتی در حمله حوثی‌ها گزارش نشده است.

50 کشتی در محل مورد هجوم حوثی‌ها

مقامات نظامی آمریکا می‌گویند که این شاید «بزرگترین» و «پیچیده‌ترین» حمله حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ باشد.

دو مقام نظامی آمریکایی به شبکه «ان بی سی» فاش کردند که حدود 50 کشتی تجاری در منطقه دریایی مورد هجوم شبه‌نظامیان حوثی حضور داشتند.

یکی از مقامات نظامی آمریکایی گفت که ائتلاف 4 کشتی جنگی را در منطقه‌ای که مورد حملات حوثی‌ها قرار گرفت، مستقر کرده است.

این مقام آمریکایی در عین حال تاکید کرد که هیچ گونه مشارکتی از سوی ناوهای جنگی ایران در منطقه مشاهده نشده است.

این حمله جدید حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری از سلسله حملاتی است که از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در نوار غزه در 7 اکتبر 2023، این گروه آغاز کرده است.

براساس ادعای حوثی‌ها از 7 اکتبر تاکنون این گروه ده‌ها حمله علیه کشتی‌های تجاری که به سمت اسرائیل یا متعلق به اسرائیل در دریای سرخ در حرکت بودند انجام داده است.

حوثی‌ها پیشتر اعلام کردند که حملات آنها به کشتی‌های تجاری در اعتراض به حملات اسرائیل به غزه و در حمایت از فلسطینی‌ها انجام می‌شود.

حملات حوثی‌ها به دریای سرخ باعث شد تا آمریکا در 18 دسامبر برای مقابله با این حملات که امنیت ناوبری دریایی بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند، یک ائتلاف نظامی چندملیتی دریایی تحت عنوان «نگهبان سعادت» ایجاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید