ائتلاف بین‌المللی حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل را خنثی کرد

همزمان با ادامه تنش‌ها در منطقه، حملات موشکی و پهپادی گروه‌های مسلح عراقی علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه تشدید شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تشدید نگرانی‌های غربی از احتمال گسترش دامنه جنگ در منطقه خاورمیانه حملات موشکی و پهپادی گروه‌های مسلح عراقی به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین مورد خبرنگار «العربیه» خبر داد که سامانه‌ پدافند هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برای مبارزه با «داعش» در عراق و سوریه، یک حمله پهپادی که شامگاه چهارشنبه 20 دی به پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه شهر اربیل، مرکز اقلیم کُردستان در شمال عراق انجام شده بود را خنثی کرد.

هنوز هیچ گزارشی درباره خسارت‌های جانی یا مادی این حمله پهپادی منتشر نشده است.

این در حالی است که گروه‌های شبه‌نظامی عراقی شامگاه چهارشنبه از حمله پهپادی خود و هدف گرفتن پایگاه آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل در شمال عراق خبر داده بودند.

این گروه‌های شبه‌نظامی عراقی ساعاتی پیش از آن نیز اعلام کردند که منطقه «میدان گازی کونیکو» که یکی از محل‌های استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه است را با موشک هدف قرار داده‌اند.

این گروه‌های مسلح وابسته به ایران که خود را با عنوان «مقاومت اسلامی در عراق» معرفی می‌کنند چهارشنبه 20 دی، در بیانیه‌ای توضیح دادند که پایگاه آمریکایی‌ها در میدان نفتی کونیکو در حومه دیرالزور در شرق سوریه را با شلیک موشک هدف قرار دادند.

بدون خسارات جانی

این حمله موشکی پس از آن صورت گرفته که دید‌بان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه اعلام کرده بود که تعدادی پهپاد در کمتر از دو ساعت دو بار به پایگاه آمریکایی در میدان گازی کونیکو در سوریه حمله کردند.

این دیدبان حقوق بشر همچنین افزود: «پدافندهای ضدهوایی‌ به حملات موشکی به این پایگاه که هیچ‌گونه خسارات جانی نداشته واکنش نشان دادند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید