گزارش‌‌ منابع اطلاعاتی یمن درباره فعالیت‌ تهدید‌آمیز حوثی‌ها علیه کشتیرانی بین‌المللی

تحرکات شبه‌نظامیان حوثی شامل به‌کارگیری قایق‌هایی است که گمان می‌رود انفجاری بوده و در دو کانال دریایی ایجاد شده در مناطق الفازه و المجلیس در منطقه التحیتا در جنوب حدیده قرار داده شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع اطلاعاتی دولت یمن فاش کردند که گروه حوثی با ایجاد کانال‌های دریایی جدید و به‌کارگیری قایق‌های بمب‌گذاری شده، سواحل استان حدیده را به منطقه‌ای نظامی تبدیل کرده است.

ستاد اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن اعلام کرد که یگان‌های شناسایی آن تحرکات گسترده شبه‌نظامیان حوثی و استفاده این گروه مورد حمایت ایران از قایق‌های بمب‌گذاری شده در کانال‌های دریایی جدید در سواحل منطقه «التحیتا» در جنوب حدیده را رصد کرده‌اند که با هدف تهدید و حمله علیه ناوبری بین‌المللی انجام می‌شود.

تحرکات شبه‌نظامیان حوثی در ساعات اخیر شامل ورود قایق‌های کوچکی بود که گمان می‌رود بمب‌گذاری شده و در دو کانال دریایی که در مناطق الفازه و المجیلس در منطقه التحیتا حفر شده‌اند، کارگذاشته شده‌اند.

این ستاد اطلاع‌رسانی در گزارش خود افزود که این کانال‌های حوثی 210 متر طول، 20 متر عرض و 10 متر عمق دارد که از دریا تا وسط نخلستان‌های متراکم امتداد یافته است.

ستاد اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک در ادامه افزود که شبه‌نظامیان حوثی با استقرار حصار امنیتی مانع از نزدیک شدن مردم دو منطقه فوق به دو کانال شده و از کار کردن کشاورزان در مزارع نزدیک به آن جلوگیری می‌کنند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی از مدت‌ها پیش، بنادر حدیده را به سکوهایی برای آغاز عملیات نظامی خود به‌منظور هدف گرفتن کشتی‌های تجاری در آب‌های بین‌المللی در دریای سرخ، تبدیل کرده‌اند.

این گروه همچنین از بزرگترین مرکز فروش ماهی، در جنوب حدیده، به عنوان مقر آنچه «نیروهای دریایی» می‌نامند استفاده کرده و فعالیت‌های ماهیگیری را مختل کرده و به مخاطره انداخته‌اند.

شبه‌نظامی حوثی با ادعای حمایت از مردم غزه و فشاری برای متوقف کردن تهاجم اسرائیل به نوار غزه تهدیدها و حملات خود را علیه کشتیرانی در دریای سرخ و تنگه باب المندب تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید