وزیر دفاع اسرائیل در گفت‌وگو با بلینکن خواستار تشدید فشار بر ایران شد

گالانت: ارتش اسرائیل عملیات نظامی خود را در خان یونس در جنوب نوار غزه تشدید خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در گفت‌وگو با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که به اسرائیل سفر کرده است، خواستار تشدید فشار علیه ایران شد.

به گزارش روزنامه «تایمز» اسرائیل گالانت طی دیدار با وزیر خارجه آمریکا ضمن بررسی تشدید تنش‌ها و حملات فزاینده گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی ایران در منطقه، به بلینکن گفت:«تشدید فشار بر ایران امری ضروری است و چه بسا مانع از تشدید تنش‌ها در دیگر جبهه‌ها شود».

به گفته این نشریه اسرائیلی گالانت به بلینکن اطلاع داده که ارتش اسرائیل عملیات نظامی خود را در خان یونس در جنوب نوار غزه تشدید خواهد کرد و تشدید عملیات نظامی اسرائیل «تا پیدا کردن همه رهبران حماس و آزادسازی گروگان‌های اسرائیلی» ادامه خواهد یافت.

عملیات ویژه

از سویی مقامات آمریکایی فاش کردند که اسرائیلی‌ها به واشینگتن اطلاع داده‌اند که آنها می‌خواهند عملیات نظامی را در مرحله بعدی به میزان زیادی در نوار غزه کاهش دهند.

«واشینگتن پست» به نقل از این مقامات آمریکایی نوشت که اسرائیل می‌خواهد با تعداد کمی از نیروها و کاستن از نوع و حجم بمباران گسترده‌ای که ساختمان‌های بلند را ویران و شهرها را در نوار غزه با خاک یکسان کرده است، عملیات نظامی خود را در این باریکه پیش ببرد.

به گفته مقامات اسرائیلی به جای عملیات نظامی گسترده، آنها می‌خواهند نیروهای ویژه خود‌ را برای نابودی رهبران حماس، تخریب تونل‌ها و زیرساخت‌های نظامی آنها در غزه مستقر کنند.

مقامات آمریکایی با اذعان به این‌که هیچ‌کدام از این تضمین‌های سابق محقق نشده است ابراز امیدواری کردند این مرحله جدید که تحت تاثیر فشارهای آمریکا و همچنین فشارهای اقتصادی ناشی از غیاب نیروی کار در ادامه حضور سربازان احتیاط در جبهه‌ها است، عملا آغازگر کاهش حضور نظامی اسرائیل در نوار غزه شود.

شایان ذکر است که صاموئل وربیرگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا دوشنبه 18 دی گفته بود که تور خاورمیانه‌ای بلینکن با محوریت بررسی تعدادی از مسائل انجام می‌شود که از جمله آن ادامه تقدیم کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، اطلاع از چشم‌انداز اسرائیل برای پایان جنگ، تلاش‌ها برای آزادی «گروگان‌ها» و هماهنگی با شرکا به‌منظور منع گسترش دامنه جنگ در منطقه و بحث درباره مرحله ما بعد جنگ، است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید