شناسایی دقیق مخفیگاه یحیی السنوار و خودداری اسرائیل از ترور او به‌دلیل حضور گروگان‌ها

اخیرا حماس در واکنش به کشته شدن العاروری در لبنان مذاکرات برای تبادل اسرا را به تعلیق درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نشریه «اسرائیل هیوم» دوشنبه 18 دی خبر داد که شناسایی مخفی‌گاه یحیی السنوار، رئیس دفتر حماس در نوار غزه به‌طور دقیق برای اسرائیل محرز شده است اما به دلیل وجود گروگان‌های اسرائیلی در این مکان، آن را هدف نمی‌گیرد.

این نشریه مانع بر سر راه اسرائیل برای هدف گرفتن السنوار در مخفی‌گاهش را وجود تعداد زیادی از گروگان‌های اسرائیلی زنده در این مکان عنوان کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در ماه نوامبر گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «فاکس نیوز» گفته بود که رهبران حماس و از جمله آنها یحیی السنوار کماکان در شهر غزه یا تونل‌های زیرزمینی‌ آن هستند. نتانیاهو افزود:«آنها آنجا هستند و به آن‌ها دسترسی پیدا خواهیم کرد».

یک مقام ارشد آمریکایی دسامبر سال گذشته گفته بود که او مطمئن است رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه تنها تا چند روز معدودی زنده خواهد ماند.

پرونده گروگان‌های اسرائیلی نزد حماس یکی از پرونده‌های پیچیده در جنگ جاری غزه است و تلاش‌های اخیر جهت دست‌یابی به توافق آتش‌بس برای تبادل گروگان‌ها با فلسطینی‌های بازداشتی در زندان‌های اسرائیل ناکام ماند.

اخیرا حماس در پی کشته شدن صالح العاروری، رئیس دفتر این جنبش و تعدادی از همراهان او در پایگاه حزب‌الله در الضاحیه(حومه) جنوبی بیروت، ضمن ابلاغ به میانجی‌گران هر گونه مذاکرات برای تبادل اسرا را به حالت تعلیق درآورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید