رئیس جمهوری اسرائیل: متهم‌ کردن تل‌آویو به «کشتار جمعی» احمقانه است

آفریقای جنوبی تاکید دارد که عملکرد اجرایی نیروهای اسرائیلی در نوار فلسطینی محاصره شده، «ماهیت کشتار جمعی» دارد زیرا هدف آن، انهدام بخش بزرگی از غزه و همچنین از نابودی شمار زیادی از جمعیت غیرنظامی آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل با ابراز نارضایتی شدید کشورش از طرح دعوی از سوی آفریقای جنوبی در دادگاه لاهه و متهم‌کردن تل‌آویو به ارتکاب جنایت کشتار جمعی علیه فلسطینیان، این اتهام را «احمقانه و وحشیانه» ارزیابی کرد.

هرتزوگ، سه‌شنبه 19 دی در دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: «هیچ چیز وحشیانه‌تر و احمقانه‌تر» از شکایتی که در دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه شده است، وجود ندارد که کشورش را به ارتکاب کشتار جمعی علیه فلسطینیان در جنگ غزه، متهم می‌کند.

رئیس جمهوری اسرائیل در دیدار با وزیر خارجه آمریکا همچنین از حمایت مستمر واشینگتن از اسرائیل قدردانی کرد.

آفریقای جنوبی هفته گذشته با ارائه گزارشی 84 صفحه‌ای مبتنی بر موارد نقض مفاد کنوانسیون 1948 تحت عنوان «کشتار جمعی» از سوی اسرائیل را در دادگاه بین‌المللی مطرح کرد. بنا به تعریف این کنوانسیون، کشتار جمعی «اقداماتی است که با هدف نابودی کامل یا جزئی یک گروه ملی، قومی، نژادی یا دینی انجام بگیرد».

آفریقای جنوبی در این گزارش تاکید دارد که عملکرد اجرایی نیروهای اسرائیلی در نوار فلسطینی محاصره شده، «ماهیت کشتار جمعی» دارد زیرا هدف آن، انهدام بخش بزرگی از غزه و همچنین از نابودی شمار زیادی از جمعیت غیرنظامی آن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید