ترور 3 عضو حزب‌الله در جنوب لبنان توسط اسرائیل

عملیات ترور اخیر عوامل حزب‌الله از سوی اسرائیل، نگرانی بین‌المللی از گسترش دامنه درگیری‌های شدید جاری در غزه و تبدیل آن به جنگ منطقه‌ای فراگیر را با توجه به فعال‌شدن چندین جبهه در لبنان، عراق، سوریه و یمن، افزایش داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله پهپادی اسرائیل که روز گذشته به کشته‌شدن وسام الطویل، مسئول ارشد حزب الله انجامید، یک خودرو در جاده غندوریه در منطقه بنت جبیل در جنوب لبنان سه‌شنبه 19 دی با موشک هدایت‌شونده پرتاب‌شده از پهپادی اسرائیلی، هدف قرار گرفت.

خبرگزاری «رویترز» به نقل ازدو منبع لبنانی آشنا با عملیات حزب‌الله نوشت که سه نفر از اعضای این گروه در حمله‌ای که خودروی آن‌ها را هدف قرار داد، کشته شدند اما این دو منبع هویت کشته‌شدگان را فاش نکردند.

ترور وسام الطویل

این حمله پهپادی پس از ضربه نظامی اسرائیل در دوشنبه 18 دی به حزب‌الله و ترور وسام حسن الطویل، مسئول ارشد آن، با استفاده از پهپاد انجام گرفت که از شدیدترین ضربه‌ها به این گروه در جریان عملیات‌های آن در جنوب لبنان با توجه به «رتبه» فرد ترورشده و شیوه هدف قرار دادن او به‌حساب می‌آید.

به‌گزارش «العربیه»، وسام الطویل که به عنوان یکی از مسئولان یگان ویژه حزب‌الله موسوم «یگان رضوان» بود، بر اساس اطلاعات موجود، همانند دیگر کشته‌های این گروه، حین عملیات علیه مواضع اسرائیلی، یا در خانه‌ای در یکی از روستاهای مرزی محل حضور عوامل حزب‌الله، هدف قرار نگرفت بلکه سوار بر خوروری خود در قلب شهرک محل سکونتش در شهرستان بنت جبیل، هدف حمله پهپادی قرار گرفت و بلافاصله کشته شد.

بیش از 100 کشته حزب‌الله

درگیری‌های دوجانبه در مرز اسرائیل و لبنان تاکنون به کشته‌شدن دست‌کم 176 نفر از طرف لبنانی شامل بیش از 130 نفر از اعضای حزب‌الله انجامیده است.

درگیری‌ها در جنوب لبنان که از هفتم اکتبر گذشته در پی بروز جنگ در نوار غزه آغاز شد، آوارگی نزدیگ به 76 هزار شهروند لبنانی از شهرک‌های مرزی این کشور را به‌دنبال داشته است.

عملیات ترور اخیر عوامل حزب‌الله از سوی اسرائیل، نگرانی بین‌المللی از گسترش دامنه درگیری‌های شدید جاری در غزه و تبدیل آن به جنگ منطقه‌ای فراگیر را با توجه به فعال‌شدن چندین جبهه در لبنان، عراق، سوریه و یمن، افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید