ارتش اسرائیل از کشته شدن «حسن عکاشه»، فرمانده یگان موشکی حماس در سوریه خبر داد

طبق بیانیه ارتش اسرائیل حسن عکاشه در شهر بیت جن در جنوب سوریه کشته شده، اما در رابطه با این‌که چگونه کشته شده، توضیحی ارائه نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل اعلام کرد یکی از مقامات حماس در سوریه که طی هفته‌های اخیر مسئول شلیک موشک به شمال اسرائیل بود را از بین برده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که حسن عکاشه در شهر بیت جن در جنوب سوریه کشته شده است. اما درباره نحوه کشته شدن توضیحی ارائه نداد.

مرحله‌ جدید جنگ

این در حالی است که دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، دوشنبه 18 دی، گفت: «ارتش اسرائیل پس از هفته‌ها فشار از سوی ایالات متحده و دیگر متحدانش برای کاهش حمله‌ای که باعث تخریب گسترده و کشتار غیرنظامیان شد، مرحله‌ای جدید و کم‌شدت‌تر از عملیات زمینی در غزه را آغاز کرده است.»

هاگاری در اظهاراتی به نشریه آمریکایی «نیویورک تایمز» تأکید کرد که «حمله اسرائیل در حال حاضر عملا به حمله‌ای تبدیل شده است که تعداد کمتری از نیروهای زمینی و حملات هوایی را شامل می‌شود.»

سخنگوی ارتش اسرائیل، در ادامه سخنان خود که شبکه خبری اسرائیلی «آی نیوز 24» گزارش داد، گفت: «جنگ وارد مرحله‌ جدیدی شده است، اما گذار به سوی این مرحله بدون تشریفات و اطلاع‌رسانی دراماتیک، خواهد بود.»

کاهش شدت حملات

او در این باره افزود: «ارتش اسرائیل همان‌طور که در اوایل ماه جاری شروع کرده بود به کاهش تعداد نیروهای خود در نوار غزه ادامه خواهد داد».

هاگاری خاطرنشان کرد که شدت درگیری‌ها به ویژه در شمال نوار غزه کاهش یافته است چرا که ارتش اسرائیل به جای عملیات‌های گسترده به انجام حملات هدفمندتری روی آورده است.

این سخنگو نظامی توضیح داد که اکنون تمرکز هدف‌گیری بر مقرهای حماس در مرکز و جنوب غزه مانند خان یونس و دیر‌البح خواهد بود.

افزایش کمک‌های بشردوستانه

دانیل هاگاری، در ادامه تصریح کرد که اسرائیل همچنین قصد دارد تحویل کمک‌های بشردوستانه بیشتری از جمله چادرها برای پناه دادن به نزدیک به دو میلیون نفر ساکنان غزه که از خانه‌های خود در غزه آواره شده‌اند را تسهیل کند.

هاگاری با تاکید بر اینکه اسرائیل مرتکب نسل‌کشی نمی‌شود، گفت دیوان بین‌المللی دادگستری در حال آماده شدن است تا در اواخر هفته جاری درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند.

اظهارات هاگاری ساعاتی پیش از ورود آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده به اسرائیل که در چارچوب تور خاورمیانه‌ای او با هدف منع گسترش جنگ غزه به منطقه صورت می‌گیرد، بیان می‌شود.

پیش‌تر نتانیاهو در جلسه کابینه خود تاکید کرد که کشورش تا تحقق کامل اهداف خود شامل از بین بردن حماس، بازگرداندن همه گروگان‌ها به میهن و اطمینان از عدم خصومت‌ورزی غزه علیه اسرائیل دست از جنگ نخواهد کشید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید