گالانت: مرحله سوم جنگ از دو مرحله قبلی طولانی‌تر خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، به روزنامه «وال استریت ژورنال» تاکید کرد، ارتش اسرائیل، عملیات فشرده در غزه را به حملات ویژه تغییر می‌دهد.

وزیر دفاع اسرائیل، دوشنبه 18 دی در مصاحبه‌ای با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گفت، اسرائیل در جنگ غزه به مرحله سوم در حال حرکت است که عملیات نظامی فشرده را کاهش و به سمت عملیات ویژه حرکت خواهد کرد و این مرحله از دو مرحله پیش، طولانی‌تر خواهد بود.

او به این روزنامه آمریکایی گفت، دلیل حملات شدید اسرائیل، «شدت تهدیدی است که اسرائیل با آن روبرو است.»

گالانت افزود: «هدف تنها نابودی حماس که از ایران حمایت می‌شود، نیست، بلکه بازدارندگی سایر دشمنان احتمالی از جمله حزب الله و سایر متحدان تهران از اهداف ما است.

او به تغییر مفهوم دفاع از اسرائیل پس از جنگ و هفت اکتبر اشاره کرد و گفت: «به نظر من، ما با یک محور می‌جنگیم و نه با یک دشمن. ایران در اطراف اسرائیل نیروی نظامی تشکیل می‌دهد تا از آن علیه ما استفاده کند.»
به گزارش این روزنامه، گالانت گفت، اسرائیل از اهداف خود، از نابودی حماس، پایان دادن کنترل آن بر غزه و آزادی اسرای اسرائیلی دست نخواهد کشید.

کشته شدن 15 فلسطینی در حمله به خان‌یونس

تلویزیون فلسطین، دوشنبه 18 دی، گزارش داد، در نتیجه حملات هوایی و توپ‌خانه‌ای اسرائیل به خان‌یونس در نوار غزه، 15 فلسطینی کشته شدند.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، صبح امروز گفت، نیروهای اسرائیل دست‌کم ده شبه‌نظامی که در حال شلیک موشک به سمت اسرائیل بوده‌اند را از پای درآوردند.

سخنگوی ارتش افزود، جنگنده‌های واحد «مگلان» پس از مشاهده بیش از ده نفر در حال آماده‌سازی موشک، با ارسال یک پهپاد همه آن‌ها را از بین برند.

وی همچنین گفت: «لشکر 98» ارتش اسرائیل با همکاری نیروی هوایی حدود 30 هدف در خان‌یونس از جمله اهداف زیرزمینی، زیرساخت ها و انبارهای تسلیحات را مورد حمله قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید