کشته‌شدن یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله در حمله پهپادی اسرائیل به جنوب لبنان

حزب‌الله از زمان آغاز بمباران‌ فرامرزی پس از حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر، بیش از 130 نیروی خود را در حملات اسرائیل به جنوب لبنان از دست داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌گفته چندین منبع آگاه، وسام الطویل، مسئول نظامی ارشد حزب‌الله، دوشنبه 18 دی در پی هدف‌ قرارگرفتن خودروی حامل او توسط پهپادی اسرائیلی در جنوب لبنان، کشته شد.

خبرگزاری لبنان گزارش داد که یک پهپاد اسرائیلی امروز خودرویی را در جاده الدبشه واقع در خربت‌سلم در شهرستان مرجعیون در جنوب لبنان هدف قرار داد و تیم‌های نجات بلافاصله به مکان حمله رفتند.

خبرنگار «العربیه» نیز با تائید کشته‌شدن یک مسئول میدانی حزب‌الله در حمله اسرائیل در شهرک خربت‌سلم در جنوب لبنان، افزود که نام وی، وسام الطویل است که وابسته به لشکر «رضوان» حزب‌الله بود.

«رویترز» و «فرانس‌پرس» هم به نقل از منابع خود گزارش دادند که این حمله به کشته‌شدن یک مقام نظامی برجسته حزب‌الله انجامید.

طبق گفته یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه، این مقام کشته‌شده، «مسئولیت رهبری در یگان عملیات حزب‌الله در جنوب لبنان را برعهده داشت.»

«رویترز» نیز به نقل از یک منبع امنیتی آورد که «این ضربه بسیار دردناکی» به حزب‌الله است.

حزب‌الله نیز کشته‌شدن وسام (جواد) الطویل یکی از فرماندهان یگان «رضوان» این گروه در پی حمله اسرائیل به جنوب لبنان را تایید کرد.

حزب‌الله از زمان آغاز بمباران‌های فرامرزی پس از حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر، بیش از 130 نیروی خود را در حملات اسرائیل به جنوب لبنان از دست داده است.

حمله به پایگاه نظامی اسرائیل در جنوب لبنان

از سوی دیگر خبرنگار «العربیه» از شلیک موشک‌های ضد تانک به پایگاه نظامی اسرائیل در کشتزارهای شبعا در جنوب شرقی لبنان خبر داد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل اعلام کرد، زیرساخت‌های حزب‌الله و دیگر مواضع نظامی مرکز فعالیت عوامل این گروه، دوشنبه 18 دی، هدف حملات جنگندهای اسرائیلی قرار گرفت.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در این رابطه گفت: «اندکی قبل موشک‌های ضد زره به سمت شهر کریات شمونا شلیک شد که پاسخ نیروهای ما به سمت جنوب لبنان را به‌دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید