ولی‌عهد سعودی با وزیر خارجه آمریکا در منطقه «العلا» دیدار کرد

محمد بن سلمان در العلا با بلینکن درباره تحولات جنگ غزه و راهکارهای توقف آن گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در اردوگاه زمستانه خود در منطقه «العلا» آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا را به حضور پذیرفته و با وی درباره تحولات جنگ غزه و راهکارهای توقف آن گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه هجدهم دی پس از سفر به امارات متحده عربی، یکی از ایستگاه‌های تور خاورمیانه‌ای خود، وارد پادشاهی عربی سعودی شده و برای دیدار با مقامات عالی‌رتبه سعودی به شهر «العلا» رفت.

Advertisement

این دیدار بلینکن در پشت درهای بسته و پیش از عزیمت‌ او در ساعاتی پایانی دوشنبه به اسرائیل، انجام شد.

همزمان با آن مثیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که بلینکن دوشنبه در سعودی با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا که او نیز برای دیدار با مقامات سعودی به شهر العلا در پادشاهی عربی سعودی سفر کرده، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی امروز دوشنبه در استان العلا از همتای آمریکایی خود استقبال کرد.

بن فرحان پیش از آن از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز در العلا استقبال کرده و دو طرف تحولات اوضاع در نوار غزه و پیرامون آن و همچنین تلاش‌های جاری در این رابطه و از جمله آن در زمینه انسانی را بررسی کردند.

نشست اروپایی - خلیجی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی اظهاراتی به «العربیه» با اشاره به گفت‌وگوهای خود با بن فرحان درباره ابتکار صلح عربی و فعال‌سازی راه‌حل‌ دو کشوری اعلام کرد:«نشستی اروپایی- خلیجی برای بحث درباره امنیت منطقه‌ای را در منطقه منعقد خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size