وزیر خارجه آلمان: غزه متعلق به فلسطینی‌ها است

آنالنا بربوک از اسرائیل خواست تا عملیات نظامی خود را «با شدت کمتری» انجام دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، یک‌شنبه 17 دی در قدس از اسرائیل خواست، در جنگی که در غزه شروع کرده، خویشتن‌داری کند و عملیات نظامی را «با شدت کمتری» انجام دهد.

بربوک در پایان گفت‌وگو با یسرائیل کاتس، همتای اسرائیلی خود و اسحاق هرتزوگ رئیس جمهوری اسرائیل، به خبرنگاران گفت: «رنج مردم نباید ادامه پیدا کند. ما به عملیاتی با شدت کمتری نیاز داریم.»

وزیر خارجه افزود: «ارتش اسرائیل باید اقدامات بیشتری برای حفاظت از غیرنظامیان انجام دهد و به دنبال راه‌هایی برای مبارزه با حماس بدون آسیب رساندن به مردم فلسطین باشد.»

آلمان از هفت اکتبر، آغاز درگیری و حمله بی‌سابقه جنبش اسلامی فلسطینی حماس به خاک اسرائیل، بدون قید و شرط از اسرائیل حمایت کرده است.

بربوک تاکید کرد: «تاکید می‌کنم که اسرائیل می‌تواند روی همبستگی ما در مبارزه با تروریسم کوری که می‌خواهد اسرائیل را از روی نقشه محو کند حساب کند. اگر حماس به جنگ جنون آمیز ادامه نمی‌داد، مدت ها پیش جنگ به پایان رسیده بود.»

او خاطرنشان کرد، «به وضوح» گفته که باید همه جوانب را در نظر بگیرند: «شیوه‌ای که ارتش اسرائیل این جنگ را به راه انداخته و طرز تفکر دولت در دوره پساجنگ همه این‌ها بر امنیت اسرائیل تاثیر می‌گذارد.»

وزیر آلمان به درخواست دو وزیر راست‌گرای افراطی اسرائیل برای بازگشت شهرک نشینان یهودی به غزه و «آوارگی» فلسطینی‌ها هشدار داد و تاکید کرد: «غزه به فلسطینی‌ها باز می‌گردد و هیچ راه برگشتی نیست. آن‌ها نباید از غزه اخراج شوند.»

این چهارمین سفر وزیر خارجه آلمان به خاورمیانه از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس است و قرار است با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و ریاض المالکی، همتای فلسطینی خود دیدار کند.

بربوک سپس به مصر برای دیدار با سامح شکری وزیر خارجه مصر و سپس به لبنان سفر خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید