حمله موشکی شبه‌نظامیان وابسته به ایران به پایگاه «ائتلاف» در میدان نفتی «العمر» سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، دوشنبه 18 دی گزارش داد، گروه‌های مسلح وابسته به ایران، با ده‌ها موشک، پایگاه میدان نفتی «العمر» در منطقه دیرالزور که محل استقرار نیروهای ائتلاف بین المللی در سوریه است، را هدف قرار دادند.

دیدبان به نقل از خبرگزاری «العالم العربی» افزود، تا کنون خسارات این حمله گزارش نشده است.

یک پهپاد آمریکایی، یک‌شنبه 17 دی، یک کامیون متعلق به گروه‌های مسلح در نزدیکی «البوکمال» در شرق دیر الزور را هدف قرار داد.

گروه مسلح عراقی که خود را «مقاومت اسلامی در عراق» می‌خواند، حمله به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه را پاسخ به حملات اسرائیل به مردم غزه عنوان کرده است.

خبرگزاری «العالم العربی» گزارش داد، گروه‌های مسلح عراقی یک‌شنبه 17 دی، از حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی در منطقه جولان سوریه و پایگاه دیگر در حومه «حسکه» در شرق سوریه خبر داد.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند، بمباران منطقه جولان در پاسخ به کشتاری که اسرائیل علیه غیرنظامیان از کودکان، زنان و کهن‌‎سالان در غزه مرتکب می‌شود، انجام شده است.

این گروه‌ها پیش‌تر در بیانیه‌ای، حمله پهپادی به پایگاه «قسرک» را بیانگر تداوم رویکرد «مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به کشتار مردم غزه از سوی اسرائیل دانست.»

اسرائیل بلندی‌های جولان را از سال 1967 به کنترل خود درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید