اسرائیل دیر البلح در مرکز غزه را بمباران کرد

تلویزیون فلسطین: در بمباران خانه‌ای در غرب دیر البلح در مرکز نوار غزه توسط اسرائیل 8 نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی، شامگاه یکشنبه 17 دی اعلام کردند که ارتش اسرائیل مرحله سوم جنگ علیه حماس را با بمباران مرکز نوار غزه آغاز کرده است.

در همین حال رسانه‌‎های فلسطینی شب گذشته از بمباران‌های سنگین هوایی اسرائیل به اردوگاه دیر البلح در مرکز نوار غزه خبر دادند.

تلویزیون فلسطین اعلام کرد، در بمباران خانه‌ای در غرب دیر البلح توسط اسرائیل 8 فلسطینی از یک خانواده کشته شدند.

به گزارش وبسایت عبری «والا»، ارتش اسرائیل بر خلاف عملیات گسترده‌ای که در مرحله اول و دوم جنگ در نوار غزه انجام داد، در مرحله سوم جنگ به عملیات‌های ضربتی و نوعی متوسل شده است.

به گفته این وبسایت: «ارتش اسرائیل در آینده احتمال بازگشت به انجام عملیات از طریق تشکیلات رزمی زمینی در مقیاس لشکر همانطور که در مرحله دوم انجام داد را رد نمی‌کند».

این وبسایت در گزارش خود با اشاره به اینکه لشکر 98 در جنوب نوار غزه به نبردهای شدید ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: «هنوز تصمیمی در خصوص عملیات زمینی در رفح اتخاذ نشده است».

طبق گزارش این وبسایت: «ارتش اسرائیل تخمین می‌زند که با وجود پیشرفت در درگیری‌ها در نوار غزه، حماس همچنان قادر به پرتاب موشک از شمال و مرکز نوار غزه است».

به گفته این منبع، ارتش اسرائیل از بازگشت شهروندان فلسطینی از جنوب نوار غزه به شمال جلوگیری خواهد کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در دیدار اخیر خود از اسرائیل خواسته بود که به شهروندان فلسطینی اجازه دهد تا به خانه‌های خود در شمال نوار غزه برگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید