ارتش اسرائیل: با پایان عملیات در شمال غزه زیرساخت‌های نظامی حماس را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل اعلام کرد که عملیات رزمی خود را در شمال غزه پایان داده و گفت که از بین بردن زیرساخت‌های نظامی جنبش حماس در آنجا کامل شده است.

به گفته دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل عملیات انهدام زیرساخت‌های نظامی حماس در شمال غزه را به پایان رسیده و حدود 8000 شبه‌نظامی این گروه را در آن منطقه کشته شدند.

دریاسالار هاگاری در یک نشست خبری آنلاین افزود که ارتش همچنین «ده‌ها هزار سلاح و میلیون‌ها سند» را در آن منطقه کشف و ضبط کرده است.

او در ادامه گفت: «اکنون تمرکز ما بر برچیدن حماس در مرکز و جنوب نوار غزه است.»

با این حال، ارتش اسرائیل روز یکشنبه از کشته شدن یک افسر ارشد در درگیری های ادامه‌دار در شمال نوار غزه خبر داد. به این ترتیب تعداد سربازان و افسران اسرائیلی کشته شده از زمان آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به 176 نفر رسید.

روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از بیانیه ارتش نوشت که نظامی کشته شده یوچای یوسف مردخای (31 ساله) اهل تل‌آویو است که سرهنگ دوم و از فرماندهان ارشد گردان «ناحل عوز» بود.

در بیانیه ارتش آمده است که در همین نبرد یک سرباز دیگر از همین گردان به شدت مجروح شده است.

هم‌زمان، بنی گانتز، وزیر عضو شورای جنگ اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که باید راه حلی فوری برای ناتوانی شهروندان شمال اسرائیل برای بازگشت به خانه‌هایشان وجود داشته باشد.

او در حساب کاربری خود در «ایکس» اشاره کرد که اسرائیل به راه حل دیپلماتیک علاقه‌مند است و اگر راه حلی وجود نداشته باشد، ارتش اسرائیل برای رفع این تهدید تلاش خواهد کرد.

گانتز نوشت: «این سازمان حزب‌الله بود که آغازگر تشدید تنش بود. اسرائیل به یک راه حل دیپلماتیک علاقه‌مند است، اما اگر این راه حل پیدا نشود، اسرائیل و ارتش اسرائیل تهدید را برطرف خواهند کرد.»

به گفته او «همه اعضای کابینه جنگ با این عقیده اتفاق نظر دارند که تنها مساله مورد توجه در اینجا امنیت اسرائیل است و نه چیز دیگری.»

حزب الله از زمان آغاز جنگ میان حماس و اسرائیل در نوار غزه در 7 اکتبر تقریباً روزانه حملات موشکی علیه اسرائیل انجام داده است، در حالی که اسرائیل جنوب لبنان را با توپخانه و حملات هوایی بمباران می‌کند که علاوه بر غیرنظامیان، ده‌ها تن از اعضای حزب الله در این حملات کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید