ارتش اسرائیل از بمباران چندین هدف نظامی حزب الله لبنان طی شب گذشته خبر داد

روزنامه «هآرتص» به نقل از منبعی در ارتش اسرائیل نوشت که حمله روز شنبه حزب الله لبنان به پایگاه هوایی «میرون» در شمال اسرائیل خسارات قابل توجهی به این پایگاه وارد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، دوشنبه 18 دی اعلام کرد که طی شب گذشته چندین هدف نظامی متعلق به حزب الله لبنان را بمباران کرده است.

در بیانیه‌ ارتش اسرائیل آمده است که جنگنده‌های این کشور یک مجتمع نظامی در منطقه مروحین، یک سکوی پرتاب موشک و زیرساخت‌هایی نظامی دیگری متعلق به حزب الله در منطقه «عیتا الشعب» در جنوب لبنان بمباران کردند.

در همین حال روزنامه «هاآرتص» عصر یکشنبه به نقل از ارتش اسرائیل نوشت که حمله روز شنبه حزب الله خسارات قابل توجهی به پایگاه هوایی میرون در شمال اسرائیل وارد کرد.

به گزارش این روزنامه، ارتش اسرائیل افزود، در حال بررسی حادثه هجوم حزب الله به این پایگاه هوایی «حساس» است تا در آینده در معرض حملات مشابه قرار نگیرد.

ارتش توضیح داد که سیستم دفاع هوایی آن با وجود سیستم‌های پشتیبان به فعالیت خود ادامه می دهد.

حزب الله روز شنبه اعلام کرد، شبه نظامیان این گروه پایگاه هوایی میرون را با حدود 62 موشک از انواع مختلف هدف قرار داده و اطلاعات دقیقی در دست دارند که حملات به طور مستقیم به هدف اصابت کرده و خسارت‌هایی وارد کردند.

حزب الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله بخشی از «پاسخ اولیه» به ترور صالح العاروری رهبر حماس در حمله پهپادی به حومه جنوبی بیروت بود.

با شروع جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه در 7 اکتبر، تقریباً روزانه بمباران‌ و گلوله‌باران‌ مرزی در جنوب لبنان بین ارتش اسرائیل از یک سو و حزب‌الله و گروه‌های مسلح فلسطینی از سوی دیگر آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید