افزایش شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه به 22 هزار و 835 نفر

سازمان دفاع مدنی در غزه تأکید کرد که ارتش اسرائیل عمداً زیرساخت‌های نوار غزه را هدف قرار داده و آن را تخریب کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت در نوار غزه، یکشنبه 17 دی، اعلام کرد که تعداد قربانیان حملات مستمر اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون به 22835 کشته و 58416 مجروح افزایش یافته است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد، اسرائیل در 24 ساعت گذشته 12 مورد مرتکب کشتار خانواده‌های غیر نظامی در نوار غزه شد که در طی آن 113 نفر کشته و 250 تن زخمی برجای گذاشته است.

همزمان اداره سازمان دفاع غیر نظامی نوار غزه اعلام کرد، در نتیجه بمباران این منطقه از 7 اکتبر بیش از 8 هزار مفقود در زیر آوار باقی مانده‌اند.

این سازمان دفاع غیر نظامی افزود، از آغاز حملات هوایی و زمینی اسرائیل به نوار غزه که از 7 اکتبر آغاز شد تاکنون بیش از 22600 کشته و57 هزار مجروح شدند.

این سازمان با بیان اینکه از ابتدای بمباران‌های اسرائیلی تاکنون 43 نفر از خدمه دفاع غیرنظامی کشته و بیش از 180 نفر مجروح شده‌اند، خاطرنشان کرد: «اسرائیل از 18 مرکز دفاع غیرنظامی در غزه ده مرکز را به طور کامل نابود کرد».

سخنگوی وزارت دفاع مدنی ادامه داد: «طی این مدت 5 نفر از نیروهای دفاع غیرنظامی بازداشت شدند که هنوز از آنها اطلاعی در دست نیست».

او از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری خواست که فورا برای توقف جنگ خونین در نوار غزه و لزوم مداخله برای حفاظت از خدمه دفاع مدنی باقی‌مانده اقدام کند.

بمباران خان یونس توسط اسرائیل

سخنگوی سازمان دفاع غیرنظامی گفت ما تاکنون هیچ گونه سوختی دریافت نکرده‌ایم و این امر باعث اختلال در بیش از 70 درصد از توان عملیاتی این سازمان منجر شده است.

در حالی که جنگ بین اسرائیل و حماس امروز یکشنبه وارد چهارمین ماه خود می‌شود، نگرانی از گسترش منطقه‌ای آن نیز افزایش یافته است.

منابع فلسطینی سحرگاه امروز از حملات هوایی اسرائیل به خان یونس، در جنوب نوار غزه خبر دادند.

طبق این گزارش مرکز غزه نیر شاهد درگیری شدیدی ارتش اسرائیل و حماس بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید