«برای اسرائیل»؛ امضای مایک پنس بر گلوله‌های توپخانه‌‌ای پرتابی اسرائیل به سوی لبنان

به گفته منابع فلسطینی با ادامه تهاجم اسرائیل به نوار غزه، تاکنون نزدیک به 88 هزار نفر از ساکنان این باریکه کشته، مجروح یا مفقود شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پنس، معاون رئیس‌ جمهوری سابق آمریکا در جریان سفر خود به اسرائیل، در حرکتی نمادین بر یکی از گلوله‌های توپخانه‌ای قبل از پرتاب به سوی لبنان با نوشتن عبارت «برای اسرائیل» روی آن را امضا کرد.

پنس، جمعه 15 دی، از گروهی از سربازان اسرائیلی در جبهه شمالی هم‌مرز با جنوب لبنان بازدید و با آن‌ها گفت‌وگو کرده و عکس یادگاری گرفت و بر راکت‌های اسرائیلی امضا گذاشت.

پنس در جریان گفت‌وگو با سربازان به آن‌ها گفت: «از کاری که شما انجام می‌دهید قدردانی می‌کنیم. من دیگر از طرف دولت آمریکا صحبت نمی‌کنم، بلکه از طرف مردم آمریکا صحبت می‌کنم، ما در کنار شما هستیم و به این حمایت‌ها ادامه خواهیم داد.»

این مقام سابق آمریکایی همچنین با سربازان اسرائیلی در جبهه شمالی ناهار خورد و پای صحبت‌های آن‌ها نشسته و با آنها قهوه نوشید.

بر اساس آنچه در مجله «یدیعوت آحرونوت» اسرائیل گزارش شده، پنس در پایان دیدار خود یکی از گلوله‌های توپخانه‌ای را که روی آن نوشته بود: «برای اسرائیل» را امضا کرد.

پنس در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نیز نوشت: «از فرماندهی شمال اسرائیل بازدید و با فرماندهان نظامی دیدار کردم و به سربازان مستقر در نزدیکی مرز با لبنان پیوستم» وی همچنین افزود: «از 7 اکتبر، این اسرائیلی‌های شجاع که برخی از آن‌ها آمریکایی هستند، خانواده و خانه‌های خود را برای دفاع از اسرائیل ترک کرده‌اند.»

در پاسخ به عملیات غافلگیرانه حماس که در 7 اکتبر در شهرک‌های اسرائیلی آغاز شد، اسرائیل با تهاجم هوایی، زمینی و دریایی بی‌سابقه به نوار غزه یورش برد.

حمله حماس به کشته شدن حدود 1140 اسرائیلی منجر شد که بیشتر آنها غیرنظامی بودند. همچنین حدود 250 نفر نیز به اسارت گرفته شدند که به رغم توافق‌های تبادل اسرا میان دو طرف، 132 نفر از آن‌ها همچنان در داخل نوار نزد حماس نگهداری می‌شوند.

از سوی دیگر، بمباران نوار غزه توسط اسرائیل، همراه با حمله زمینی که از 27 اکتبر آغاز شد، همانطور که مقامات و سازمان ملل متحد توصیف کردند علاوه بر ویرانی‌های عظیم و شرایط فاجعه‌باری را برای ساکنان غزه رقم زده و به کشته شدن نزدیک به 23,000 نفر که اغلب آن‌ها را زنان و کودکان تشکل می‌دهند، منجر شده است.

به‌گفته وزارت بهداشت غزه بر اثر ادامه تهاجم اسرائیل نزدیک به 88 هزار نفر از ساکنان این باریکه کشته، مجروح یا مفقود شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید