کشته‌شدن 6 فلسطینی، یک شهرک‌نشین و یک سرباز اسرائیلی در کرانه باختری

ارتش اسرائیل با اعلام زخمی‌شدن 4 سرباز از گارد مرزی در اثر انفجار بمب در جنین، تاکید کرد که مصدومیت دو نفر از آنها، خطرناک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، یکشنبه 17 دی، از کشته‌شدن یک شهرک‌نشین در عملیات تیراندازی در شمال رام‌الله خبر داد.

گزارش‌های تصویری، یک شهرک‌نشین را پس اصابت گلوله در خودروی او نشان داد. مرکز خدمات فوری پزشکی نیز اعلام کرد که یک نفر در شهر قدس در اثر اصابت گلوله جان باخت. به‌گزارش رسانه‌های فلسطینی، اسرائیل پس از این تیراندازی، ورودی‌های رام‌الله را بست.

Advertisement

از سویی خبرنگار «العربیه» از کشته‌شدن یک سرباز اسرائیلی در جریان درگیری در جنین در کرانه باختری خبر داد. پلیس اسرائیل اعلام کرد که یکی از عواملش در حمله یکشنبه در جنین در کرانه باختری در اثر انفجار تله انفجاری، کشته شد و 3 پرسنل دیگر نیز زخمی‌ شدند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، ارتش اسرائیل زخمی‌شدن 4 سرباز از گارد مرزی در اثر انفجار این بمب در جنین را اعلام کرد که مصدومیت دو نفر، خطرناک اعلام شد.

6 کشته در جنین

براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، این در حالی است که 6 نفر در سحرگاه یکشنبه در بمباران جنین، کانون گروه‌های مسلح فلسطینی در کرانه باختری، کشته شدند.

همزمان رسانه‌های فلسطینی به نقل از منابع پزشکی اعلام کردند که در این بمباران بیش از 10 نفر زخمی شدند.

خبرگزاری «وفا» یکشنبه گزارش داد که «شماری از خودروهای نظامی از خیابان جنین-نابلس در اوج درگیری‌ها در چندین منطقه شهر به شهر جنین یورش بردند و هواپیماهای شناسایی و پهپادهای اسرائیلی نیز برفراز آسمان جنین به پرواز درآمدند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین پیش از این در کانال تلگرامی خود، با انتشار تصاویری از کشته‌شدگان، اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی، تجمع جوانان را در میدان شهدا در جنوب شهر جنین، بمباران کردند.

همین مرکز ساعاتی پیش از درگیری میان فلسطینیان و نیروی اسرائیلی که به جنین یورش برده بودند، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید