هک مانیتورهای فرودگاه بیروت و هشدار به نصرالله؛ «لبنان را وارد جنگ نکنید»

هکرها به حسن نصرالله دبیرکل حزب الله هشدار دادند که لبنان را وارد جنگ با اسرائیل نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گروه هکری با هک کردن مانیتورهای سالن‌های خروج و ورود فرودگاه بین المللی «رفیق حریری» بیروت، عصر یکشنبه به حسن نصرالله دبیرکل حزب الله هشدار دادند که «لبنان را وارد جنگ با اسرائیل نکند.»

در این پیام هشدارآمیز همچنین از حزب‌الله خواسته شده کنترل خود بر فرودگاه بیروت را متوقف کند زیرا این یک «فرودگاه ایرانی نیست.»

Advertisement

رسانه‌های لبنان گزارش دادند هک مانیتورهای فرودگاه بیروت توسط گروهی موسوم به «جنود الرب (سربازان خدا)» که یک گروه مسیحی مخالف حزب‌الله است، انجام شده است.

این حمله سایبری به صفحه نمایش فرودگاه منجر به اختلال در سیستم بازرسی نیز شده و نیروهای امنیت داخلی فرودگاه در حال حاضر مشغول اجرای طرح جایگزین برای حفظ حرکت عادی در فرودگاه هستند.

مقامات لبنانی گفتند که در حال رسیدگی به مشکلات ناشی از این حمله سایبری هستند. این در حالی است که خطوط هوایی «خاورمیانه» لبنان پیام‌هایی را برای مسافران ارسال کرده و از آنها خواسته از دستورالعمل‌های نیروهای امنیتی داخل فرودگاه پیروی کنند.

از 7 اکتبر گذشته، مرز لبنان و اسرائیل هر روز شاهد حملات هوایی و بمباران متقابل میان حزب الله و ارتش اسرائیل بوده است. این حزب اعلام کرده که پایگاه‌ها و نقاط نظامی اسرائیل را هدف قرار می‌دهد، در حالی که ارتش اسرائیل با بمباران هوایی و توپخانه‌ای پاسخ داده و می‌گوید «زیرساخت‌ها» و جنگجویان حزب را هدف قرار می‌دهد.

بر اساس آخرین آمار روز شنبه، تشدید تنش در مرز با اسرائیل منجر به کشته شدن 181 نفر از طرف لبنانی از جمله 135 نفر از اعضای حزب‌الله شد.

اما ترس از گسترش دامنه جنگ پس از ترور صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در روز سه‌شنبه گذشته با یک حمله هوایی در حومه جنوبی بیروت، تشدید شد.

حزب‌الله روز شنبه از پرتاب بیش از 60 موشک به سمت یک پایگاه کنترل هوایی در شمال اسرائیل خبر داد. اقدامی که به گفته آن «اولین پاسخ» به قتل العاروری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید