حمله پهپادی شبه‌نظامیان عراقی به یک پایگاه آمریکایی در سوریه

جو بایدن: تصمیم برای حمله نظامی به عراق «در چارچوب مسئولیت برای حفاظت از شهروندان آمریکایی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان عراقی شامگاه یک‌شنبه 17 دی، از حمله پهپادی به پایگاه «قسرک» متعلق به نیروهای آمریکایی در حومه حسکه در شمال شرق سوریه خبر دادند.

در بیانیه گروه موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» آمده که این حمله بیانگر تداوم رویکرد «مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به کشتار مردم غزه از سوی اسرائیل است.»

در این بیانیه بر ادامه «نابودی پایگاه‌های دشمن» تاکید شده است.

فرماندهی نیروهای آمریکا پنجشنبه گذشته اعلام کردند در یک حمله هوایی مشتاق طالب السعیدی ملقب به «ابو تقوی» از فرماندهان گروه «النجبا» که معاون فرمانده عملیات کمربند بغداد در حشدالشعبی نیز بود را به اتهام انجام عملیات علیه نیروهای آمریکایی، حذف کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ای به رئیس مجلس نمایندگان این کشور گفت که تصمیم برای حمله نظامی به عراق «در چارچوب مسئولیت برای حفاظت از شهروندان آمریکایی بود» و تاکید کرد در صورت لزوم برای مقابله با تهدیدات یا حملات بیشتر «اقدامات بیشتری» را اتخاذ خواهد کرد.

بایدن گفت دولتش «این اقدام لازم و متناسب را مطابق با قوانین بین المللی انجام داده» و افزود که ایالات متحده « برای دفاع از خود، آنگونه که در ماده 51 منشور سازمان ملل متحد تصریح شده، استفاده کرد.»

حملات علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از زمان حمله هفتم اکتبر و آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه شدت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید