با 63 کشته جدید در خان‌یونس شمار کشته‌شدگان غزه به 23 هزار نفر رسید

وزارت بهداشت نوار غزه : اسرائیل در 24 ساعت گذشته 12 «قتل عام» علیه خانواده‌ها در نوار غزه مرتکب شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ غزه وارد نود و دومین روز خود شده، تلویزیون فلسطین یکشنبه 17 دی، از کشته‌شدن 63 نفر در حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به مناطقی در خان‌یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

پیش از آن، وزارت بهداشت نوار غزه روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان حملات مستمر اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون به 22835 کشته و 58416 مجروح افزایش یافت.

این وزارتخانه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که اسرائیل در 24 ساعت گذشته 12 «قتل عام» علیه خانواده‌ها در نوار غزه مرتکب شده که 113 کشته و 250 مجروح برجای گذاشته است.

صبح یکشنبه، دفاع مدنی غزه اعلام کرد که در نتیجه بمباران نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون بیش از 8000 مفقود در زیر آوار مانده‌اند.

طبق این بیانیه تاکنون 43 امدادگر کشته و بیش از 180 تن از آنان مجروح شده اند و از میان 18 مرکز در نوار غزه ده مرکز دفاع مدنی توسط ارتش
اسرائیل تخریب شده است.

این بیانیه از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری خواست که فورا برای توقف «جنگ خونین در نوار غزه و لزوم مداخله فوری برای حفاظت از امدادگران باقی‌مانده» اقدام کنند.

این در حالی است که جنگ میان اسرائیل و حماس در روز یکشنبه وارد چهارمین ماه خود شده و نگرانی از گسترش آن به منطقه وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید