اكسيوس: مذاکرات تبادل اسرا میان حماس و تل‌آویو پس از ترور العاروری پیچیده شد

دوحه به خانواده‌های شش گروگان اسرائیلی در نوار غزه اطلاع داد که تلاش‌ها برای دستیابی به توافق برای مبادله اسرای طرفین پس از کشته شدن صالح العاروری دشوارتر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبسایت «اکسیوس»، یکشنبه 17 دی، به نقل از یک مقام قطری و یک منبع اسرائیلی گزارش داد، دوحه به خانواده‌های شش گروگان اسرائیلی در نوار غزه اطلاع داده که تلاش‌ها برای دستیابی به توافق برای مبادله اسرا پس از ترور صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس توسط اسرائیل دشوارتر شده است.

«مذاکرات پیچیده»

به گزارش این وبسایت، این مقام قطری و منبع اسرائیلی گفته‌اند که شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر به خانواده این گروگان‌های آمریکایی-اسرائیلی اطلاع داده که مذاکرات کنونی بسیار پیچیده شده است.

این منبع افزود: «شیخ محمد بن عبدالرحمن به خانواده‌های گروگان‌ها در دوحه پایتخت قطر گفت که گفت‌وگو با جنبش حماس پس از کشته شدن العاروری در بیروت دشوارتر شده است».

حماس: بحث درباره هرگونه آتش‌بس را متوقف کنید

در همین حال منابع العربیه فاش کردند، پس از ترور صالح العاروری به وسیله یگ پهپاد اسرائیلی در بیروت، جنبش حماس به میانجی‌ها اطلاع داد که گفت‌وگوها درباره هرگونه آتش‌بس و تبادل اسرا را متوقف کنند.

این منابع گزارش دادند که صالح العاروری قرار بود در این هفته نزد میانجی‌ها برود تا درباره خواسته‌های حماس رایزنی کند.

منابع همچنین تأیید کردند که حماس به میانجی‌گران اطلاع داده است که مذاکرات به توافق درباره توقف ترورها و برقراری آتش‌بس‌ بستگی دارد.

ترورها متوقف نخواهد شد

از سوی دیگر، اسرائیل به میانجی‌ها اطلاع داد که ترور رهبران حماس را برای دستیابی به آتش‌بس متوقف نمی‌کند و لبنان یا حزب‌الله را هدف قرار نمی‌دهد، بلکه همه کسانی را که در حمله 7 اکتبر دست داشتند، هدف قرار می‌دهد.

«نیویورک تایمز» به نقل از یک منبع آمریکایی فاش کرد که هدف قرار دادن العاروری اولین عملیات از چندین عملیاتی است که اسرائیل علیه رهبران حماس انجام خواهد داد.

این روزنامه افزود، اسرائیل در حال برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن یک سری از رهبران حماس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size