اسرائیل: ساختار نظامی حماس در شمال غزه را نابود کردیم

گردان‌ها القسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک نیروی پیاده اسرائیلی متشکل از هشت سرباز را در کمینی سخت در منطقه «بنی سهیله» در مرکز غزه به کلی نابود کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، گفت که ارتش این کشور «ساختار نظامی» جنبش حماس در شمال نوار غزه را نابود کرده است.

ادرعی، شامگاه شنبه 16 دی، در شبکه اجتماعی «ایکس» افزود: «یکی از اهداف جنگ غزه، برچیدن جنبش حماس است و این به معنای از بین بردن ظرفیت‌های نظامی آن است که در طول سال‌ها ساخته شده است».

«هدف گیری پایگاه‌های حماس در داخل بیمارستان‌ها»

او همچنین گفت که ارتش اسرائیل پایگاه‌هایی که حماس در شمال نوار غزه در «داخل بیمارستان‌ها» تأسیس کرده بود را هدف قرار داد.

«8 هزار عضو حماس کشته شدند»

دانیل هاگاری، سخنگوی دیگر ارتش اسرائیل، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که ارتش اسرائیل عملیات انهدام ساختار نظامی حماس در شمال غزه را به پایان رسانده و حدود 8 هزار شبه نظامی از این گروه را به قتل رسانده است.

«کشف میلیون‌ها سند»

وی افزود که ارتش همچنین ده‌ها هزار سلاح و میلیون‌ها سند را در آن منطقه کشف و ضبط کرد.

او همچنین افزود: «اکنون تمرکز ما بر برچیدن حماس در مرکز و جنوب نوار غزه است».

کشته‌شدن افسر ارشد اسرائیلی

روز شنبه ارتش اسرائیل از کشته شدن یک افسر ارشد در درگیری‌ها در شمال نوار غزه خبر داد.

با کشته‌شدن این افسر ارشد اسرائیلی تعداد کل سربازان و افسران ارتش این کشور که از زمان آغاز عملیات زمینی در نوار غزه کشته شدند، به 176 نفر رسید.

ارتش اسرائیل در بیانیه خود همچنین گفت که یک سرباز دیگر از همین گردان طی این درگیری به شدت مجروح شده است.

کشته‌شدن 8 سرباز اسرائیلی

از سوی دیگر، گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، اعلام کرد، جنگجویان این شاخه نظامی یک نیروی پیاده اسرائیلی متشکل از هشت سرباز را در خان یونس به قتل رساندند.

گردان‌ها القسام پس از بازگشت از خطوط نبرد در شرق خان یونس، در بیانیه‌ای در تلگرام گفت: «اعضای این گردان یک نیروی پیاده اسرائیلی متشکل از هشت سرباز را در کمینی سخت در منطقه «بنی سهیله» در مرکز غزه به کلی نابود کرده و همه اعضای آن کشته شدند».

اسرائیل پس از حمله غافلگیرانه حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در 7 اکتبر به شهرها و اماکن اسرائیلی در مجاورت نوار غزه، حملات هوایی و زمینی خود را به نوار غزه آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید