ارتش اردن از کشته شدن 5 تن از قاچاقچیان در مرز با سوریه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع نظامی رسمی در ارتش اردن کشته شدن 5 تن از قاچاقچیان در مرز با سوریه خبر داد. اين درگیری با قاچاقچیان از بامداد شنبه 16 دی، آغاز شد و تا ظهر شنبه ادامه داشت.

به گفته اين منبع، این درگیری‌ها منجر به دستگیری 15 قاچاقچی، مجروح شدن یک قاچاقچی دیگر و کشف و ضبط 627 هزار عدد قرص کاپتاگون، 3439 بسته حشیش و یک قبضه سلاح گرم از نوع کلاشینکف شد.

این منبع همچنین تصریح کرد که حضور گروه‌های مسلح که عملیات قاچاق را بطور سیستماتیک و حرفه‌ای انجام می‌دهند از شرایط آب‌وهوایی، تشکیل مه غلیظ و طبیعت ناهموار بهره‌برداری می‌کنند که باعث افزایش تعداد عملیات شده است.

این منبع تاکید کرد که نیروهای مسلح اردن به مقابله با هر گونه تهدیدی در مرزها و هرگونه تلاش برای تضعیف و بی ثبات کردن امنیت کشور و ارعاب شهروندان مقابله می‌کنند.

حملات به داخل سوریه

به گفته منابع اطلاعاتی محلی، جنگنده‌های اردنی، جمعه 15 دی، چندین حمله هوایی در داخل سوریه در مرز میان دو کشور انجام دادند و انبارها و مخفی‌گاههای قاچاقچیان مواد مخدر مرتبط با ایران را بمباران کردند.

واشینگتن و مقامات غربی در زمینه مبارزه با مواد مخدر، سوریه را محل اصلی تجارت میلیاردها دلار مواد مخدر به ویژه آمفتامین ساخت سوریه معروف به کاپتاگون در منطقه می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید