یک حادثه امنیتی دریایی دیگر در تنگه باب المندب

حمله نیروهای آمریکایی روز یک‌شنبه گذشته به سه قایق حوثی‌ها و کشتن شبه‌نظامیان داخل آن که قصد حمله به یک کشتی متعلق به شرکت دانمارکی «مرسک» را داشتند باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت امنیت دریایی بریتانیا «امبری» از وقوع یک حادثه امنیتی دریایی دیگر در تنگه «باب المندب» در دریای سرخ خبر داد اما درباره جزییات آن توضیحی ارائه نکرد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای روز شنبه خود، به خدمه توصیه کرد که حرکات روی عرشه کشتی را به حداقل برسانند و فقط خدمه مورد نیاز در اتاق فرمان باشند.
این در حالی است که حملات متعدد شبه نظامیان حوثی یمن به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، باعث شد بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی مسیر خود از «باب المندب» را به «کانال سوئز» و به «دماغه امید نیک» در قاره آفریقا که باعث افزایش هزینه و زمان می‌شود، تغییر دهند.

حمله نیروهای آمریکایی روز یک‌شنبه گذشته به سه قایق حوثی‌ها و کشتن شبه‌نظامیان داخل آن که قصد حمله به یک کشتی متعلق به شرکت دانمارکی «مرسک» را داشتند باعث افزایش تنش‌ها در منطقه شده است.

هم‌زمان، عبور ناوشکن ایرانی «ایران البرز» از تنگه باب المندب و ورودش به دریای سرخ به همراه ناو نظامی «بوشهر» مجهز به موشک‌های کروز در هفته گذشته، اوضاع را متشنج‌تر کرده است.

در همین راستا، جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا، شنبه 16 دی گفت، حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ، به دلیل افزایش قیمت‌ها بر اقتصاد بریتانیا تاثیرگذار خواهد بود.

هانت در پاسخ به این که آیا حملات شبه‌نظامیان حوثی وفادار به ایران می‌تواند منجر به افزایش قیمت‌ها در بریتانیا شود به «بی‌بی‌سی» گفت: «می‌تواند تاثیر داشته باشد و ما با دقت آن را زیر نظر داریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید