یورش گسترده نیروهای اسرائیلی به شهرهای کرانه باختری

تا کنون 2600 شهروند فلسطینی در کرانه باختری پس از حمله حماس در هفت اکتبر بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری فلسطینی «وفا» گزارش داد نیروهای اسرائیلی، شامگاه جمعه 15 دی، به شهرهای «قلقیلیه» و «طولکرم» در کرانه باختری یورش بردند.

بنا به این گزارش، نیروهای اسرائیلی همچنین به چندین محله در شهرک «یعبد» از توابع شهر جنین در جنوب غربی کرانه باختری حمله کردند که باعث بروز درگیری‌ها و شلیک مستقیم نیروهای اسرائیلی و گازاشک‌آور به سوی اهالی محله شد.

این خبرگزاری افزوده یک نوجوان 12 ساله در نتیجه اصابت ترکش به سرش در شهرک «یعبد» و یک شهروند دیگر در «قباطیه» جنوب «جنین» در تیراندازی نیروهای امنیتی اسرائیل در یک ایست بازرسی نزدیکی شهرک «عصیره» مجروح شدند.

هم‌زمان، هلال احمر فلسطین تاییداعلام کرد نیروهای اسرائیلی مستقیما به آمبولانس‌ها شلیک کرده و مانع رسیدن کادر درمان به مجروحان شدند.

صبح روز جمعه، نیروهای اسرائیلی به چندین شهر در کرانه باختری یورش بردند و یک پسر 17 ساله فلسطینی را پس از اصابت گلوله به سر در یک ایست بازرسی در شهر بیت ریما در شمال غربی رام‌الله کشتند.

یورش نیروهای اسرائیلی به چندین شهر دیگر در کرانه باختری از جمله «عزون» شرق «قلقیلیه»، «بیت فجار» جنوب «بیت لحم» و دو روستای «عرانه» و «الجلمه» در جنین صورت گرفته که طی آن شماری از فلسطینی‌ها بازداشت شدند.

بنا به اعلان ارتش اسرائیل تا کنون 2600 شهروند فلسطینی در کرانه باختری را پس از حمله حماس در هفت اکتبر، بازداشت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید