پرتاب 60 موشک از جنوب لبنان به سوی اسرائیل؛ آژیر خطر در 94 شهرک به صدا درآمد

وزیر دفاع اسرائیل روز گذشته نسبت به روند فزاینده تنش‌ها در این جبهه در آینده نزدیک، هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌ها و درگیری‌ها در مرز لبنان و اسرائیل، صبح شنبه 16 دی، حدود 60 موشک از جنوب لبنان به سمت شمال اسرائیل شلیک شد.همزمان نیز آژیر خطر در 94 آبادی و شهرک در شمال مرز اسرائیل فعال شد.

طبق گزارش خبرنگار العربیه، یک پهپاد نیز که وارد حریم هوایی الجلیل در شمال اسرائیل شده بود سامانه‌های پدافند هوایی سرنگون شد.
این تحولات میدانی در حالب رخ می‌دهد که روز گذشته یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نسبت به روند فزاینده تنش‌ها در این جبهه در آینده نزدیک، هشدار داد.

نصرالله و تاکید بر میدان

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله نیز در یک سخنرانی روز جمعه، بر لزوم پاسخ به ترور صالح العاروری، از فرماندهان حماس روز سه‌شنبه گذشته در حومه جنوبی بیروت تاکید کرد.
نصرالله در این سخنرانی تلویزیونی گفت: «زمانی که لبنان و حومه جنوبی بیروت هدف قرار می‌گیرد، چنین نقضی را نمی‌پذیریم و ترور العاروری قطعاً بدون پاسخ نخواهد بود. تصمیم در این خصوص اکنون در دست میدان است و این میدان است که به این ترور پاسخ خواهد داد.»
این در حالی است که تلاش‌های طرف‌های اروپایی و آمریکایی با هدف آرام‌کردن و عدم گسترش دامنه درگیری و جنگ جاری در نوار طی 3 ماه گذشته و جلوگیری از گشوده‌شدن جبهه‌های جدید، همچنان ادامه دارد.
با آغاز جنگ غزه همچنین حملات در عراق و سوریه علیه پایگاه‌های نظامی ائتلاف بین‌المللی محل استقرار نیروهای آمریکایی، افزایش یافته است.
شبه‌نظامیان حوثی یمن نیز طی این برهه، کشتی‌های تجاری در حال تردد در دریای سرخ را با این بهانه که حامل کالا به اسرائیل هستند، هدف ده‌ها حمله قرار دادند.
جنوب لبنان هم از هفتم اکتبر گذشته تاکنون صحنه درگیری‌های مستمر است که به گفته شماری از ناظران به رغم شدت آن، همچنان تحت کنترل است، به‌ویژه که ایران هنوز به دنبال گسترش دامنه جنگ نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید