نیروی دریایی بریتانیا: 6 قایق کوچک در جنوب شرقی بندر مخا به یک کشتی تجاری نزدیک شدند

به رهبری ایالات متحده آمریکا و به‌منظور پاسخ به تهدیدات و پاسداری از کشتیرانی تجاری در آبراه‌ بین‌المللی دریای سرخ و تنگه باب المندب ائتلافی دفاعی دریایی متشکل از 22 کشور تحت عنوان «پاسداری از رفاه» تشکیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تنش‌های فزاینده در دریای سرخ و در ادامه تهدیدات علیه کشتیرانی و تجارت جهانی در این آبراه بین‌المللی، مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا گزارش داد که 6 قایق کوچک به یک کشتی تجاری در آب‌های جنوب شرقی بندر مخا یمن در دریای سرخ نزدیک شده‌‌اند.

این مرکز بریتانیایی در شبکه «ایکس» اعلام کرد که این 6 قایق تا فاصله یک مایل دریایی به این کشتی تجاری که در فاصله 50 مایل دریایی در جنوب شرقی بندر مخا یمن در دریای سرخ در حال دریانوردی بود، نزدیک شدند.

بنا به این گزارش‌ها تسلیحاتی بر روی این قایق‌های کوچک رصد نشده است و همزمان با آن نیروهای ائتلاف دریایی برای کمک و اسکورت این کشتی تجاری وارد عمل شدند.

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا اما جزئیات بیشتری درباره کشتی تجاری یاد شده ارائه نداد.

«ائتلاف پاسداری از رفاه»

این تحولات چند روز پس از آن رخ می‌دهد که ایالات متحده آمریکا ائتلاف دفاعی دریایی بین‌المللی تحت عنوان «پاسداری از رفاه» را با مشارکت 22 کشور برای محافظت از کشتیرانی تجاری در دریای سرخ در برابر حملات حوثی‌ها اعلام کرد.

این رخداد همچنین پس از آن صورت می‌گیرد که رسانه‌های رسمی ایران اخیرا ورود ناو جنگی «البرز» این کشور به دریای سرخ با هدف حفاظت از آبراه‌های تجاری را اعلام کرده بودند.

شایان ذکر است که این ائتلاف دفاعی دریایی بین‌المللی پس از اقدام حوثی‌ها به حملات متعدد علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و تنگه باب المندب که از ماه نوامبر سال گذشته آغاز شده، تشکیل می‌شود.

حملات حوثی‌ها به کشتیرانی تجاری در آبراه‌های بین‌المللی با ادعای یاری رساندن به ساکنان نوار غزه صورت می‌گیرد که از هفتم اکتبر و در پاسخ به حمله غافلگیرانه حماس، همچنان 3 ماه است که تحت محاصره و تهاجم نظامی اسرائیل قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید