فراخوان البرهان برای مقاومت مسلحانه مردمی علیه نیروهای پشتیبانی سریع در سودان

فرمانده ارتش سودان: توافق نیروهای سیاسی و پشتیبانی سریع غیرقابل قبول و فاقد اعتبار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش و نیروهای مسلح سودان، انجام مذاکره میان سیاسیون و محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی»، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع در این کشور را اشتباه و توافق حاصله میان دو طرف را «غیرقابل قبول و فاقد اعتبار» دانست.

البرهان همچنین تأکید کرد که ارتش سودان به جنگ علیه نیروهای پشتیبانی سریع تا زمانی که به گفته او «آن‌ها یا ما به پایان برسیم» ادامه خواهد داد.

البرهان، جمعه 15 دی، طی یک سخنرانی ویدیویی که توسط شورای حاکمیت در «تلگرام» پخش شد، گفت: «سیاستمدارانی که با پشتیبانی سریع توافق کردند، با مذاکره کردن با شورشیان دچار اشتباه شدند.»

فرمانده ارتش سودان، گفت: «توافق سیاستمداران با نیروهای پشتیبانی سریع غیرقابل قبول و فاقد اعتبار است.»

البرهان همچنین اعلام کرد: «مقاومت مردمی را با هر سلاحی که در اختیار داریم مسلح‌سازی می‌کنیم».

وی با تاکید این‌که «با پشتیبانی سریع صلح و مذاکره نخواهد کرد» در ادامه ضمن فراخوان برای مقاومت مسلحانه مردمی علیه نیروهای پشتیبانی سریع در سودان، گفت:«مانع از به میدان آوردن هیچ سلاحی از سوی مقاومت سودان نخواهیم شد».

بیانیه آدیس آبابا

نیروهای پشتیبانی سریع و کمیته هماهنگی نیروهای غیرنظامی دموکراتیک (تقدم)، سه‌شنبه گذشته، از امضای اعلامیه «آدیس آبابا» به‌منظور پیشبرد تلاش‌ها برای توقف جنگ در سودان خبر دادند.

بر اساس این اطلاعیه، نیروهای پشتیبانی سریع اعلام آمادگی کردند که برای توقف فوری و بی‌قید و شرط جنگ با ارتش سودان مذاکره مستقیم انجام دهند.

دو طرف اعلامیه آدیس آبابا همچنین تاکید کردند که صلح پایدار در سودان باید بر اساس پایان دادن قطعی به تعدد ارتش‌ها و تشکیل یک ارتش یکپارچه حرفه‌ای که همه طرف‌ها را نمایندگی کند، استوار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید