حملات پهپادی مجدد گروه‌های مسلح عراقی به دو پایگاه آمریکایی در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه‌های مسلح شبه‌نظامی عراقی بامداد شنبه اعلام کردند برای دومین روز متوالی پایگاه‌های آمریکایی در التنف و الشدادی در سوریه را با پهپادهای انفجاری هدف قرار داده‌اند.

این گروه‌های موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» با انتشار بیانیه ای کوتاه، تاکید کردند که این حملات در پاسخ به «قتل‌عام اسرائیل در غزه» انجام شده است.

در این بیانیه، گروه‌های عراقی متعهد شدند که به هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی ادامه دهند.

این گروه‌ها جمعه شب نیز اعلام کردند که دو پایگاه آمریکایی در اردوگاه رکبان در جنوب سوریه و میدان نفتی العمر در شرق این کشور را با پهپاد هدف قرار دادند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، یک حمله از این حملات علیه یک کمپ آموزشی در نزدیکی پایگاه التنف مقر نیروهای آمریکایی که در مثلث مرز سوریه، عراق و اردن انجام شد و حمله دیگر این گروه‌های عراقی، میدان نفتی العمر را هدف قرار داد که به مجروح شدن برخی افراد منجر شد.

واکنش به کشتن فرمانده گروه النجبا

گفتنی است حملات دو روز گذشته این گروه‌ها پس از آن صورت گرفت که یک پهپاد آمریکایی مقر نیروهای «حشدالشعبی» در بغداد را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن یکی از فرماندهان گروه النجبا وابسته به سپاه پاسداران ایران و تعدادی از همراهانش شد.

النجبا یکی از برجسته‌ترین جناح‌های شبه‌نظامیان حشدالشعبی، می‌گوید در پاسخ به کشتن این فرمانده و همراهانش حملات خود را علیه نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داد.

این در حالی است که سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، ائتلاف بین المللی را مسئول این حمله دانست.
از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه، ارتش آمریکا تاکنون بیش از 100 حمله پهپادی و موشکی علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید