درگیری‌های شدید در مرکز غزه؛ حملات هوایی اسرائیل 25 کشته بر جای گذاشت

به رغم گذشت سه ماه از آغاز جنگ غزه، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد این جنگ وارد مرحله جدیدی شده و هنوز ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند در ادامه حملات هوایی اسسرائیل علیه مناطق مختلف غزه ، از جمله دو منزل مسکونی در مناطق «دیرالبلح» و «المناره» در استان «خان‌یونس» دست‌کم 25 نفر کشته شدند.

بنا به این گزارش‌ها، بیمارستان «شهدای اقصی» از صبح روز جمعه 15 دی تا بامداد شنبه، پذیرای 35 کشته و بیش از 60 مجروح بود که بیشتر آنها زن و کودک بودند.

خبرنگار «العربیه» نیز گزارش داد شنبه 16 دی، درگیری‌های شدیدی پیرامون ورودی اردوگاه «المغازی» در مرکز نوار غزه از ساعات اولیه بامداد شنبه میان ارتش اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی ادامه دارد.

به رغم گذشت سه ماه از آغاز جنگ غزه، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد این جنگ وارد مرحله جدیدی شده و هنوز ادامه دارد.

انتظار می‌رود نیروهای اسرائیلی تمرکز خود را در شمال غزه برای تخریب تونل‌های حماس با حملات هوایی، زمینی و نیروهای ویژه افزایش دهند. اما در جنوب نوار غزه که بیشتر ساکنان 2.3 میلیون نفری باریکه را در چادرها و پناهگاه‌ها و اردوگاه‌های موقت پناه داده، عملیات اسرائیل بر تعقیب فرماندهان حماس و تلاش برای آزادی 132 گروگان، متمرکز خواهد شد.

از زمان حمله غافلگیرانه حماس در هفت اکتبر 2023 علیه شهرک‌های مجاور نوار غزه و آغاز جنگ تا کنون در نتیجه حملات اسرائیل 22660 فلسطینی کشته و 57910 نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته سازمان ملل، حملات اسرائیل نوار غزه را به مکانی غیرقابل سکونت تبدیل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید