واشینگتن: نمی‌دانیم جنگ غزه چه زمانی پایان می‌یابد

بلینکن در تور خاورمیانه‌ای خود درباره ضرورت منع گسترش دامنه جنگ در منطقه، پیشبرد تلاش‌ها برای آزادی باقیمانده گروگان‌های نزد حماس و بررسی آینده نوار غزه پس از جنگ گفت‌وگو می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تشدید تنش‌های فزاینده در منطقه، در حالی که مقامات دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در تدارک برنامه‌هایی برای جلوگیری از وقوع یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر و بلندمدت بر سر غزه هستند، دست‌یابی به راه حلی قریب‌الوقوع برای پایان جنگ بعید به نظر می‌رسد.

در همین راستا ساموئل واربورگ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش به عنوان یک میانجی برای پایان دادن به جنگ و ارائه کمک‌های بشردوستانه هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، جمعه 15 دی، در گفت‌وگو با شبکه خبری «الحدث» با بیان اینکه آمریکا نمی‌تواند زمان مشخصی را برای پایان جنگ غزه تعیین کند، تاکید کرد که کشورش نقش مهمی در یافتن راه‌حل برای همه مسائل باقی‌مانده منطقه‌ای دارد.

ساموئل واربورگ، در ادامه خاطرنشان کرد که واشینگتن به طور روزانه با همه طرف‌های درگیر در تماس است، دیدگاه آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد و برای پایان دادن به جنگ تمایل دارد.

او همچنین تصریح کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سفر خود به تل‌آویو در مورد گام بعدی در جنگ، با اسرائیل رایزنی خواهد کرد و دیدگاه‌های آن‌ را خواهد شنید.

واربورگ، در خصوص اظهارات اخیر در مورد طولانی شدن جنگ، توضیح داد که واشینگتن می‌خواهد حرف‌های طرفین را بشنود و خاطرنشان کرد که دوران پس از جنگ موضوع بسیار مهمی است که طی دیدارهای بلینکن بررسی خواهد شد.

او در مورد مساله آزادی گروگان‌ها تاکید کرد که ایالات متحده همچنان پرونده گروگان‌های نزد جنبش حماس را در اولویت‌ دستورکار خود قرار داده و این پرونده نیز در دیدارهای بلینکن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است که وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه و در آستانه آغاز تور خاورمیانه‌ای بلینکن اعلام کرد که محورهای گفت‌وگو طی دیدارهای او شامل تاکید بر ضرورت منع گسترش دامنه جنگ در منطقه، پیشبرد تلاش‌ها برای آزادی باقیمانده گروگان‌های نزد حماس و بررسی آینده نوار غزه پس از جنگ خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید