دبیرکل حزب‌الله: اسرائیل اگر در غزه پیروز شود به سراغ جنوب لبنان خواهد آمد

حسن نصرالله: اگر به ترور صالح العاروری در بیروت، پاسخی داده نشود، تمامی لبنان در تیررس اسرائيل قرار خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان جمعه 15 دی گفت که اگر به ترور صالح العاروری، نائب رئيس دفتر حماس در بیروت، پاسخی داده نشود، تمامی لبنان در تیررس اسرائيل قرار خواهد گرفت.

دبیرکل حزب‌الله طی سخنرانی خود در روز جمعه افزود:«موقعی که هدف‌گیری در لبنان و الضاحیه(حومه)جنوبی [بیروت] رخ دهد با وجود این تجاوز آشکار، دیگر امنیت نخواهیم داشت و قطعا هدف گرفتن العاروری بی‌پاسخ نخواهد ماند و اکنون تصمیم به دست میدان [نظامیان] است و آنها به این ترور پاسخ خواهند داد».

نصرالله با تاکید این‌که «پاسخ به ترور العاروری ناگزیر داده خواهد شد»، توضیح داد که «اگر اسرائیل در غزه پیروز شود در مرحله بعدی به سراغ جنوب لبنان خواهد آمد».

شایان ذکر است که صالح العاروری، نائب رئیس دفتر حماس سه‌شنبه گذشته به همراه تعدادی از همراهان خود در منطقه شدیدا امنیتی و حفاظت شده الضاحیه جنوبی بیروت، که پایگاه اصلی حزب‌الله مورد حمایت ایران در لبنان به شمار می‌رود، بر اثر حمله هوایی کشته شد.

جنبش فلسطینی «حماس» ضمن تایید کشته شدن العاروری و دو تن از فرماندهان ارشد این گروه، اسرائیل را در ارتباط با این حمله مسئول دانست.

شایان ذکر است از ابتدای جنگ اسرائیل علیه نوار غزه که در پی حمله غافلگیرانه حماس به شهرک‌های اسرائیلی در غلاف غزه آغاز شد، تاکنون تنش‌ها در مرزهای لبنان و اسرائیل به‌طور روزانه و در چارچوب قواعد درگیری میان دو طرف ادامه یافته و بر اثر آن دست‌کم 170 نفر از طرف لبنانی کشته شدند که 124 نفر از آنها از اعضای حزب‌الله بودند.

در طرف اسرائیلی اما ادامه این‌ تنش‌ها به کشته شدن دست‌کم 13 اسرائیلی منجر شده است.

اخیرا با تشدید تنش‌ها از سوی گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران و همسو با حزب‌الله در عراق، سوریه و یمن و تشدید حملات آنها علیه اسرائیل و به‌ویژه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، نگرانی‌ها از خطر گسترش دامنه جنگ در منطقه به‌طور فزاینده‌ای افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید