حملات پهپادی گروه‌های شبه‌نظامی عراقی به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه: حملات پهپادی به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر سوریه چندین مجروح بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی شامگاه پنج‌شنبه 14 دی طی بیانیه‌های جداگانه‌ای از حملات پهپادی خود به پایگاه آمریکایی در اردوگاه آموزش نظامی الرکبان و همچنین یک پایگاه آمریکایی دیگر در میدان نفتی العمر سوریه خبر دادند.

این گروه‌های مسلح عراقی که خود را «مقاومت اسلامی در عراق» می‌نامند اعلام کردند که حملات خود به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه را در پاسخ به «‌جنایت‌های کشتار» که اسرائیل علیه ساکنان نوار غزه مرتکب می‌شود، انجام می‌دهند.

حمله به اردوگاه آموزش نظامی

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه پنج‌شنبه از حملات پهپادی به اردوگاه آموزش نظامی در نزدیکی پایگاه آمریکایی التنف در سوریه در مثلث مرزی میان عراق و سوریه و اردن خبر داد.

چندین مجروح

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه پنج‌شنبه گزارش داد که حملات پهپادی به پایگاه آمریکایی در میدان نفتی العمر سوریه چندین مجروح بر جای گذاشته است.

این حملات شبه‌نظامیان عراقی پس از آن انجام می‌شود که یک پهپاد ناشناس مقر حشدالشعبی را در بغداد هدف قرار داده و به کشته شدن یکی از فرماندهان گروه شبه‌نظامی «النجباء» و همراه او منجر شد.

گروه «النجباء» یکی از زیرمجموعه‌های شبه‌نظامیان حشد الشعبی در عراق ایالات متحده آمریکا را به نقش داشتن در این حمله متهم کرده و آن را در ارتباط به حمله هوایی به مقر حشد الشعبی در بغداد مسئول دانسته و به دادن پاسخ به آن متعهد شد.

در همین راستا سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق نیروهای ائتلاف بین‌المللی را در ارتباط با حمله به مقر حشد الشعبی در بغداد مسئول دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید